Mám tady skoro půlku týmu z devatenáctky, těší mladého Pohanku

Mám tady skoro půlku týmu z devatenáctky, těší mladého Pohanku Z N O J M O - Devět hráčů z loňského výběru do devatenácti let naskočilo do přípravy prvního týmu. Mezi nimi se objevil také minulý měsíc osmnáctiletý Radim Pohanka, který se v uplynulé sezóně stal nejlepším střelcem staršího dorostu. Po úvodním dni přípravy jsme si nadějného útočníka vytáhli ke kratšímu povídání.

 
 
 

Znojemský starší dorost v ročníku 2018/2019 nastřílel 93 branek ve 28 zápasech. Nejvíce se o to postaralo duo Milan Stix, Radim Pohanka. Oba talentovaní hráči vsítili šestnáct gólů, zásluhou čehož se umístili na děleném desátém místě střelců celé soutěže.

V závěru června se fotbalisté ukázali na úvodním tréninku prvního týmu. Pohanka si přitom pochvaluje své tradiční parťáky. „Pomáhá mi to dost. Nejsem zde sám. Mám tady skoro půlku týmu z devatenáctky, takže si s týmem rozumím,“ rozpovídal se útočně laděný borec.

Ačkoliv společně se spoluhráči skončil ve třetí nejvyšší dorostenecké soutěži MSDD-D na druhém místě, sestup jihlavského „A“ z první ligy nakonec poslal naše hráče o patro výše. „Snažili jsme se být první, ale Jihlava („B-tým“ - pozn. red.) byla lepší. Udělali jsme pár chyb. Bylo to osudným. Jihlava ale nepostoupila, hlavní úkol jsme splnili,“ nechal se slyšet se Pohanka, který nyní očekává, že bude znovu působit v „U-19“.

Příprava v prvním týmu by ho však neměla minout. „Říkali mi, že bych na ni mohl být, ale nevěděl jsem, zda to bude jisté. Trenér Kalvoda mi však poslal e-mail, takže jsem se dozvěděl, že půjdu sem. Jsem hodně rád, že můžu trénovat s áčkem,“ přiblížil Pohanka. Ten však úvod nestihne celý. „Bohužel už mám naplánovanou dovolenou. Ale i na ní budu běhat a makat,“ dodal na závěr.

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2020 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin