SK Hanácká Slavia KroměřížFC Zlínsko, spolekFK Třinec1.SC Znojmo FKSK UničovMFK Karviná BFC HlučínFK HodonínFK Frýdek-MístekFC Zlín BTJ Start BrnoFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekFC Zbrojovka Brno BFC StráníTJ Union Hlubina
 

Králem 2. ročníku Nevoga Football Cupu se stala slovenská Skalica

Králem 2. ročníku Nevoga Football Cupu se stala slovenská Skalica Z n o j m o - 8. květen je nejen státním svátkem, ale pro náš klub od minulého roku také tradiční termín Nevoga Football Cupu. Na náš útulný stadion na ČAFCE se opět sjela kvalitní konkurence dvanácti týmů kategorie U9 a mladších nejen z našeho regionu. Poprvé jsme měli i mezinárodní účast. Pozvání přijala slovenská Skalica, která nakonec celý turnaj ovládla. Stříbro patřilo stejně jako loni jednomu z domácích týmů, bronz putoval do Slezska - Baníku Ostrava.

 
 
 

Na druhý ročník Nevoga Footbal Cupu bylo opět vše pečlivě připraveno. Některé věci ale ovlivnit nelze, ano, mluvíme o počasí. Naše oči každý den sledovaly předpověď, která nebyla příznivá. Ještě v úterý Znojmo zahalil déšť, ve středu to mělo být obdobné. Fotbalový bůh však zaúřadoval a středeční dopoledne se obešlo bez deště, sem tam na nás vykouklo i sluníčko. „Jsme rádi, že se nakonec počasí umoudřilo, zážitek pro diváky i mladé fotbalisty byl o to krásnější. Ještě v úterý to vypadalo, že budeme mít deštivý turnaj,“ povídal předseda 1. SC ZNOJMO - mládež Jindřich Růžička. Ten stejně jako početné publikum sledoval dramatický turnaj plný nádherných fotbalových momentů a sportovního zaujetí. Do role favoritů se po základních skupinách pasovaly celky MFK Skalica a Baníku Ostrava U8.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený 1. SC ZNOJMO - mládež (@1scznojmomladez)

Do vyřazovacích bojů si proklestily cestu i naše dva týmy - U9 a U8. A osud tomu chtěl, že právě ony se střetly v utkání o postup mezi čtyři nejlepší. Mohlo se zdát, že starší kluci budou mít nad U8 navrch. Svěřenci trenéra Libora Paličky a Václava Dvořáka se však nezalekli a dokonce se dostali do vedení. Znojemská devítka, která se účastnila i premiérového ročníku, musela vývoj utkání horko těžko otáčet. Právě tento svízelný zápas však tým Miroslava Paula a Tomáše Knötiga nastartoval až k cestě do finále. V semifinále si Znojmo poradilo s vítězem základní skupiny B Baníkem Ostrava v poměru 4:0. Druhým finalistou byla Skalica, která do té doby turnajem procházela naprosto suverénně, vždyť znojemskou U9 porazila v základní skupině vysoko 9:1. Finále je však finále. Oba týmy do toho daly absolutně vše a poslední utkání programu bylo ozdobou celého turnaje. Mělo totiž opravdu vše, góly, zápletku, drama až do samého konce. Skalica se sice dostala do vedení, Znojmo však odpovědělo otočením skóre, načež se situace opět změnila a host ze Slovenska vedl 4:2. To už vypadalo, že si jde pomalu pro zlato. Znojemští kluci ale zabojovali a v závěru za velké radosti publika srovnali na 4:4. Velká radost a euforie však nakonec byla katem, soupeř využil znojemské nesoustředěnosti a hned po rozehrání dal rozhodující branku. „Kluky jsme nabádal, ať se soustředí, že se ještě hraje, ale jejich radost byla natolik velká, že byly v tu chvíli hlavami jinde, ale dá se to pochopit, jsou to ještě mladí fotbalisté a užívají si každý moment. Škoda, penaltový rozstřel by byl určitě pěkným vyvrcholením turnaje. Jinak musím kluky za turnaj pochválit. Vzali si i ponaučení z prvního vzájemného utkání se Skalicou a ve finále předvedli naprosto odlišný, nebojácný výkon,“ vyjádřil se k turnaji trenér 1. SC Znojmo U9 Miroslav Paul.

Sympatický výkon předvedl i Moravský Krumlov, který až v semifinále zastavila Skalica a v bitvě o třetí místo se těsně radoval Baník Ostrava. Loňský obhájce titulu z Miroslavi skončil nakonec na osmém místě. Na samotný závěr turnaje přišlo na řadu samozřejmě vyhlášení vítězů i předání individuálních cen. Toho se chopili již výše zmíněný Jindřich Růžička, člen výkonného výboru 1. SC ZNOJMO - mládež Zdeněk Mička a ze generálního partnera turnaje firmu Nevoga vedoucí PR a marketingu Zuzana Pastrňáková. „Všem týmům včetně medailistů a vítěze gratuluji ke skvělým fotbalovým výkonům a fair-play soupeření. Je také třeba poděkovat všem lidem, kteří se na organizaci Nevoga Footbal Cupu 2024 podíleli, v neposlední řadě pak generálnímu partnerovi turnaje - společnosti Nevoga. Už nyní se těšíme na další ročník,“ dodal na závěr Jindřich Růžička.

ALL-STARS TURNAJE
Brankář: Jan Ekl (Moravský Krumlov). Hráči: Adrien Kostolány (Baník Ostrava U8), Sebo Knotek (MFK Skalica), Max Hudec (1. SC Znojmo U9), David Holek (Zbrojovka Brno U8). Trenér: Jiří Rohlík (Miroslav)

KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJE
1. MFK Skalica, 2. 1. SC Znojmo U9, 3. Baník Ostrava U8, 4. Moravský Krumlov, 5. 1. SC Znojmo U8, 6. Zbrojovka Brno U8, 7. Práče, 8. Miroslav, 9. FK Znojmo, 10. Dobšice, 11. Hrotovice, 12. Pohořelice

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2024 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies