Kopeme za fotbal. Reportáž z návštěvy Šebkovic

Kopeme za fotbal. Reportáž z návštěvy Šebkovic Před necelým měsícem se znojemská výprava ve složení trenér Leoš Kalvoda, trenér brankářů Josef Hanzálek a hráči Josef Hnaníček a Matúš Lacko vydala do Šebkovic. Vše bylo v rámci akce Kopeme za fotbal, při které vedl trenér Kalvoda právě trénink místního fotbalového A-týmu. My vám nyní přinášíme podrobnou reportáž.

 
 
 

28. března trenér Znojma Leoš Kalvoda, jako každý pátek, vedl trénink. To by samozřejmě nebylo nic neobvyklého. Tentokrát to však mělo trochu jiné kulisy, než na které byl z předchozích měsíců zvyklý. Společně s trenérem brankářů Josefem Hanzálkem totiž zavítal do Šebkovic a v rámci projektu Kopeme za fotbal vedl trénink místního týmu. Jako další doprovod a pomocnou sílu si pak k sobě přibral znojemský lodivod i své svěřence Josefa Hnaníčka a Matúše Lacka. V pěkný slunný podvečer tak čtveřice dorazila do Šebkovic, jejichž A-tým hraje I.B třídu. Přivítali je nejen příjemní činovníci a hráči klubu, ale také útulné hřiště s velmi kvalitně připraveným trávníkem, na němž se zrovna proháněly nejmenší fotbalové naděje a možná budoucí hvězdy českého fotbalu.

Krásné hřiště u potůčku je doplněno skvělým zázemím, kousek od něj se pak buduje i hřiště s umělou trávou, místní fotbalisté tak mají k dispozici velmi solidní podmínky. Hned na začátku uviděl trenér Kalvoda, jak si na tom stojí v tabulce místní borci a jasně prohodil, že nemá co hráče trénovat, když mají Šebkovice více bodů jak Znojmo. V odlehčeném a uvolněním duchu se pak nesl celý pobyt v Šebkovicích i trénink. Na účast si rozhodně zkušený kouč stěžovat nemohl, dle místních se jednalo doslova o rekordní účast na pátečním tréninku. Před samostatným tréninkem následovalo krátké seznámení a také předání podepsaného znojemského dresu kapitánu Šebkovic z rukou technického manažera 1.SC Znojmo FK Karla Hodáka. Neslušelo by se totiž podle dobrých zvyků dojet s prázdnou.

Pak už mohl začít samotný tréninkový proces, který začal protažením a rozcvičením, jenž vedli pod dozorem velitele Kalvody, který občas na oko vážně, ale v žertu, zahlásil pánové takhle ne, máte to za padesát, Josef Hnaníček a Matúš Lacko. Šebkovické brankáře si vzal do parády Josef Hanzálek. Po rozcvičení už následovaly jednotlivé procesy, stavěčka, práce s míčem, střelba atd. Hlavně při hře s míčem ve vymezeném prostoru se hráči Šebkovic pořádně zapotili. Vše bylo sice v krátkých intervalech, ale ve velké intenzitě a rychlosti. Skoro dvouhodinový trénink si ale obě strany velmi užily a dojmy se pak ještě dlouho probíraly i v místní hospůdce sloužící i jako klubovna. Tam se také dočkal Leoš Kalvoda pěkného překvapení - hromadné gratulační písně a dárků od šebkovických hráčů k narozeninám.

Byl to pro nás velký přínos, říká trenér Šebkovic Jiří Stoklas

Jak na celou tuto akci Kopeme za fotbal nahlížíte?
Pro nás je to velký přínos, poznali jsem jak to chodí v ligovém klubu. Vidíme, jak to funguje jinde, než na okresní, či regionální úrovni.

Vzal jste si z tréninku Leoše Kalvody nějaké poznatky, které třeba budete aplikovat i do vašeho tréninku?
Určitě ano. Střelba na branku v rychlosti a další zajímavé poznatky.

Vy jste i v průběhu tréninku s trenérem Kalvodou hojně diskutovali, co jste probírali?
Ptali jsme se, jak to funguje v ligovém klubu. Jak trénuje tým v týdnu, jestli jednofázově, nebo dvoufázově. Jaký je nejlepší trénink v pátek před zápasem, co by bylo vhodné na něm dělat a jak třeba trénink uzpůsobit v týdnu. Jak trénovat rychlost, vytrvalost a podobné věci. Také na zónové bránění.

Můžete na závěr trochu představit váš tým, jakou soutěž hraje, jak se mu momentálně vede?
A-mužstvo hraje 1.B třídu, tuto soutěž hrajeme třetím rokem, předtím jsme hráli tři roky 1.A třídu. Vloni jsme byli po podzimu sice poslední, ale měli jsme fantastické jaro a skončili jsme na osmém místě. Letošní sezónu jsme rozjeli velmi dobře, jsme na pátém místě.

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2020 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin