Kádr pro podzim: Odešlo sedmnáct hráčů, vrátil se Okleštěk. Zapadl jediný dorostenec

Z N O J M O - Aktuální kádr znojemského týmu doznal velkých změn. Po neúspěšném ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY odešlo sedmnáct hráčů, mezi kterými byly dřívější opory Tomáš Cihlář a David Helísek. Do našeho týmu se potřetí prodral Tomáš Okleštěk nebo jeho bývalý spoluhráč z SK Hanácké Slavie Kroměříž Filip Jícha.

 
 
 

Exodus se dal očekávat. Především kvůli skutečnosti, že po konci v profesionální soutěži se smlouvy staly neplatnými. Záleželo tak hráčích, jaká bude jejich budoucnost. Části z nich ke všemu skončilo hostování (Filip Maksič, David Machalík, Dominik Kunca), další procento tvořila skupina hráčů ze zahraničí, kteří se rozhodli vyzkoušet štěstí v jiných klubech.

V kádru nezůstaly ani dlouholeté znojemské opory Tomáš Cihlář a David Helísek. Cihlář se rozhodl odejít do divizních Tasovic a skloubit fotbalovou část s civilním povoláním. Dvaatřicetiletý hráč ve Znojmě nepřetržitě působil od ledna 2012, postupně se vypracoval z jednoho pilířů týmu, což ho vyneslo na pozici kapitána. Zažil tak postup do nejvyšší ligy, okamžitý návrat a naposledy také sestup. V profesionálních soutěžích odehrál 164 zápasů, vstřelil čtyři branky.

Stejnou cestu si vybral David Helísek, který od léta hraje za divizní Hodonín, čímž se tak přiblížil rodnému Radějovu. Rovněž Helísek na jihu Moravy působil sedm a půl let, během kterých nastoupil do 188 utkání, gólově se prosadil sedmkrát. Šestatřicetiletý obránce poslední půl rok vykonával pozici kapitána.

Na zkoušce ve Znojmě naposledy neuspěl Matyáš Kříž, o Matěji Mikáčovi se rozhodne na poslední chvíli. O budoucnosti Jakuba Kučera bude jasno v polovině srpna.

Odchody: Antonín Buček (FC Odra Petřkovice), Tomáš Cihlář (TJ Sokol Tasovice), Igor Cukovič (FK Rudar Pljevlja - Černá Hora), David Helísek (FK Hodonín), Filip Maksič (návrat hostování AC Sparta Praha - nyní FK Viktoria Žižkov), Andrew Benjamin Conner (vypršení smlouvy), Mahamadou Dramé (vypršení smlouvy), Nicolas Hlůže (ukončení spolupráce), Dominik Kunca (návrat hostování - MFK Ružomberok), Matúš Lacko (FC Vysočina Jihlava), David Machalík (návrat hostování 1. FC Slovácko - nyní FK Fotbal Třinec), Jan Mudra (Chojniczanka Chojnice - Polsko), Šimon Šmehyl (FK Baník Sokolov), Dženis Beganovič (FK Tuzla City - Bosna a Hercegovina), Van-Dave Harmon (vypršení smlouvy), Alex Kuffour (vypršení smlouvy), Jakub Teplý (MFK Frýdek-Místek)

Příchody: Filip Jícha (SK Hanácká Slavia Kroměříž), Alexis Bailon-Nino (volný hráč), Michal Garčic ((TJ Sokol Tasovice), Patrik Pacula (ze staršího dorostu), Artur Yanata (volný hráč), Štěpán Kolařík (nižší rakouská soutěž), Oleh Kvych (FSC Stará Říše), Tomáš Okleštěk (SK Hanácká Slavia Kroměříž), Kenny Doublette (volný hráč), Filip Krula (FC Miroslav)

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2020 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin