Kabina rozhodla: Kapitánskou pásku přebírá David Helísek

Kabina rozhodla: Kapitánskou pásku přebírá David Helísek Z N O J M O - První tým znojemských fotbalistů má nového kapitána. V závěru soustředění v Chorvatsku si samotní hráči vybrali Davida Helíska, který ve funkci vystřídá Tomáše Cihláře. Zástupcem kapitána byl zvolený Antonín Buček.

 
 
 

Tomáš Cihlář přebral kapitánskou pásku v sezóně 2015/2016, kdy do Zbrojovky Brno odešel Matúš Lacko. Ani po návratu šikovného záložníka Cihlář o funkci nepřišel, zásluhou čehož v této pozici zůstal tři a půl sezóny. Minimálně na dalšího půl roku však pomyslné žezlo předá další ikoně znojemského fotbalu z posledních let Davidu Helískovi. Šestatřicetiletý fotbalista byl kapitánem zvolený ve čtvrtek odpoledne, kdy si ho na soustředění vybrali sami hráči.

„Vždy dávám prostor kabině. Kapitán je prodloužená ruka trenéra, hlavně je to však spojka mezi kabinou a trenérem. Kabina si musí kapitána zvolit sama," vysvětloval ještě před volbou hlavní trenér František Šturma.

Pro Davida Helíska, který ve Znojmě působí od roku 2012, se nebude jednat o úplně novou roli. Při absencích Tomáše Cihláře vykonával funkci kapitána právě defenzivní hráč. Pokud se přihodí, že Helísek nebude moci do zápasu naskočit, zastoupí ho neméně zkušený Antonín Buček. Příští neděli pětatřicetiletý brankář přišel do Znojma na začátku sezóny, předtím působil ve Frýdku Místku.

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2020 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin