Jan Mudra se oficiálně vrací. Obsáhlý rozhovor již v úterý

Jan Mudra se oficiálně vrací. Obsáhlý rozhovor již v úterý Z N O J M O - Jak mnozí zaregistrovali, do 1.SC Znojmo FK se po čtyřech letech vrátil Jan Mudra. Osmadvacetiletý fotbalista si za naše barvy zahrál už v pátek proti FC Vysočině Jihlava, ani jeho přítomnost ve druhém poločase však k bodům nevedla. Mudra během uplynulých třech angažmá postupně působil v FC Slovan Liberec, 1.FK Příbram a FC Hradec Králové, kde mu po minulé sezóně skončila smlouva.

 
 
 

Bývalý mládežnický reprezentant poprvé znojemský dres oblékl před téměř šesti a půl lety. Na začátku jarní sezóny 2011/2012 při svém druholigovém debutu pomohl k vítězství 4:1 nad Zlínem, když se zkraje druhé půle trefil hlavou.

Od té doby se vypracoval v jeden ze základních stavebních kamenu kádru, při premiéře Znojma v první lize navíc během třiceti kol na hřišti nechyběl ani jednu minutu. Po sestupu z nejvyšší soutěže na Jana Mudru přicházely nabídky, jeho novou destinací se nakonec stal Slovan Liberec.

Na severu Čech odehrál sezónu a půl, přičemž stihl vyhrát domácí pohár a také nakouknout do Evropské ligy. V té nastoupil do jediného utkání proti portugalské Braze, v ostatních pěti zápasech, včetně duelů s Olympique Marseille a FC Groningen, byl jen mezi náhradníky.

Po působení v Liberci se Mudra vydal na hostování do Příbrami, které pomohl k záchraně mezi elitou. Následně odchovanec Plzně na dva roky podepsal v Hradci Králové, se kterým naopak předloni sestoupil do druhé ligy. Po konci hradecké etapy se stal volným hráčem. V polovině července tak mohl českým hráčům bez angažmá pomoci k titulu v mezinárodním turnaji FIFPro. Češi ve finále porazili Španělsko 1:0.

Necelý měsíc po triumfu Jan Mudra poskytl našemu webu exkluzivní rozhovor. Během povídání zmínil, co stálo za jeho návratem do Znojma, ale také, v čem je to zde například lepší než v Hradci Králové. Na jeho slova se můžete těšit již v úterý odpoledne.

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2020 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin