Funkce kapitána? To fakt nevím, smál se Hlůže. Teď patří k mazákům

Funkce kapitána? To fakt nevím, smál se Hlůže. Teď patří k mazákům Z N O J M O - V úterý oslaví jednadvacáté narozeniny, ve znojemské kabině by však měl patřit k oporám. Nicolas Hlůže se po vleklých zdravotních problémech s kolenem připravuje na novou sezónu v MSFL, ačkoliv ho zdraví stále limituje. „Zkoušel jsme běhat bez tejpů, aby všechno bylo, jak má být, ale pořád to nebylo stoprocentní,“ prozradil Hlůže o individuální přípravě před prvním srazem s „A-týmem“.

 
 
 

Tušíš, jaká bude tvá nejbližší budoucnost?
Teď jsem byl půl roku zraněný. Kondičně to pořád není dobré. Chtěl bych tady zůstat a pomoci klukům udělat co nejlepší výsledky.

Při prvním tréninku jsi trénoval individuálně a na okraji trávníku, kde by se kvůli regeneraci hřiště nemělo ani pobývat. Jaký to mělo důvod?
Bylo to kvůli kolenu, abych byl na měkkém. Tráva je na to ideální. I když jsem v předpřípravě zkoušel běhat na betonu, tak to nebylo stoprocentní. Zaběhl jsem však normálně co kluci.

Měl jsi nějakou přípravu před společným setkáním?
Začal jsem, byl jsem domluvený se svým kondičním trenérem. Zkoušel jsme běhat bez tejpů, aby všechno bylo, jak má být, ale pořád to nebylo stoprocentní. Neodběhal jsem, co jsem měl, ale něco jsem odtrénoval.

Máš takhle nějaký svůj osobní tým okolo sebe?
Ne, ne. Mám jen jednoho kondičního trenéra z Prahy, se kterým spolupracuji asi už pět let.

Na tréninku se sešlo hodně dorostenců. Jaké je to pro tebe, když se za půl roku výrazně změní kabina?
Nedávno jsem si říkal, kdy se dočkám toho, až na tréninku budou hrát „staří x mladí“, a kdy budu ve „starých“. (s úsměvem) Říkal jsem si, že mě to čeká asi později, ale teď už to bude. Jsou to mladí kluci, každý se bude snažit ukázat, co v sobě má. Myslím si, že je to dobře.

I když jsi pořád velmi mladý, tak bys měl patřit k nejzkušenějším hráčům. Takže bys teoreticky mohl převzít i funkci kapitána…
Ty vado, to fakt nevím. (se smíchem) Jsou tady starší a zkušenější. Uvidíme, co bude. Hlavně doufám, že budeme hrát dobrý fotbal, a že se připravíme tak, abychom soutěž zvládli.

Už se těšíš, až začnou přípravné zápasy, nebo to ještě úplně nevyhledáváš?
Těším se hlavně na ligu. Pro fotbalistu je nejlepší, když hraje normální, mistrovské zápasy. Konkrétně jsem toho sám moc nenahrál, takže se budu těšit na každý zápas, který přijde.

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2020 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin