SK Hanácká Slavia KroměřížFC HlučínFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)SK UničovFK Frýdek-MístekFC Velké Meziříčí1.SC Znojmo FKFK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekMěstský FK VítkoviceFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Trinity Zlín BSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)FK HodonínSK Hranice1.BFK Frýdlant n. O.
 

FC Baník Ostrava partnerem 1. SC ZNOJMO – mládež!

FC Baník Ostrava partnerem 1. SC ZNOJMO – mládež! Z n o j m o – Ne, opravdu dnes není apríl, čtete správně. Vedení naší mládeže se povedlo získat věhlasného partnera, stal se jím FC Baník Ostrava a jeho Akademie. Dohodu stvrdili podpisem a podáním ruky předseda 1. SC ZNOJMO – mládež Jindřich Růžička a předseda Akademie FC Baník Ostrava Roman Holiš.

 
 
 

Fotbal není jen o sportovních výsledcích a zápolení na zeleném pažitu, je to i o navazování přátelských kontaktů a vazeb s ostatním kluby. V tomto směru je nám velkou ctí, že se partnerem 1. SC ZNOJMO – mládež stal tak věhlasný klub jakým je Baník Ostrava, který zároveň disponuje jednou z nejlepších mládežnických akademií v České republice. O slavné historii slezského klubu se snad ani netřeba rozepisovat. Jednu výraznou stopu už v minulosti propojení znojemské mládeže a Baníku přineslo a přináší. Jeho dres totiž obléká odchovanec Znojma Jakub Pokorný a spoustu našich malých fotbalistů jistě Kubu pozorně sleduje a sní o tom, že by šli v jeho šlépějích. Nic není samozřejmě nemožné, a právě partnerství s ostravským klubem tyto naděje rozšiřuje. V rámci spolupráce totiž bude mít náš klub možnost účastnit se špičkových mládežnických turnajů. Má jistou účast na kvalifikaci o postup na prestižní Memoriál Aloise Hadamczika pro kategorii U11 a pozvání na Baník Cup, což je další velký turnaj pro kategorii U12. Oba turnaje nabízí konfrontaci s těmi nejlepší mančafty z celé České republiky i zahraničí. Jednou za rok se pak střetnou naše přípravkové týmy s přípravkami Akademie FCB. Naše celky jednotlivých kategorií také budou mít možnost vyzkoušet si trénink pod vedením trenérů Akademie FCB.

Tím však výčet benefitů nekončí. Mladí znojemští fotbalisté jistě ocení možnost podívat se na prvoligový zápas A-týmu Baníku Ostrava a všichni dobře víme, jakou atmosféru dokáží ostravští fanoušci na stadionu připravit. Neméně důležitou součástí spolupráce pak bude prezentování klubu 1. SC ZNOJMO – mládež na webu Akademie FCB. „Jsme velmi rádi, že se nám toto partnerství povedlo dohodnout. Baník Ostrava a jeho mládežnická Akademie jsou pojmy a spolupráce s nimi nám otevře nové obzory. Bude to možnost pro naše hráče se dále rozvíjet a poměřit síly se špičkovým mládežnickými týmy, a také příležitost nahlédnout do fungování úspěšné baníkovské Akademie, což je neocenitelné,“ uvedl předseda našeho klubu Jindřich Růžička, který si zároveň pochvaloval přátelské a vstřícné jednání se zástupci Baníku Ostrava. „Komunikace s Baníkem byla perfektní, jsem pevně přesvědčen, že v tomto duchu se povede i naše spolupráce.“

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2022 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies