Rozhovor s (nejen) trenérem Milanem Volfem o aktuálním dění
v klubu

Rozhovor s (nejen) trenérem Milanem Volfem o aktuálním dění<br> v klubu Místopředseda představenstva a zároveň trenér 1.SC Znojmo FK v jedné osobě, Milan Volf, nám odpovídal na pár otázek. Ptali jsme se nejen na sportovní témata, ale i na projekt 1.SC Z(NOJMO)ACHRAŇME:

 
 
 

Jak probíhá příprava na novou sezónu?
Pokračujeme v tréninkovém procesu 4x/týden, do 20.6. Poté mají hráči volno a hlavní část přípravy nám začíná 1.7.

S jakým kádrem pracujete a máte nějaké posily?
Jednáme s mnoha hráči, bohužel do 30.6. jsou pod smlouvou ve svých klubech a tudíž nesmí s námi trénovat, až na Petra Kirschnera a Pavla Dovhanyuka, kteří dostali od svých klubů souhlas. Profesionální kluby, se kterými jsme v kontaktu ohledně hráčů, hrají ještě své soutěže, tak je nás zatím málo a proto trénujeme a hrajeme s kádrem, který doplňují nadějní dorostenci. Michal Garčic je po operaci kýly, Kathon má problémy s kolenem, po zápase s Blanskem si Muamer Avdič obnovil zranění z podzimu a do konce června bude rehabilitovat, Radim Pohanka, Petr Kirschner také utrpěli šrámy v zápase a netrénovali a Pavel Dovhanyuk si odjel vyřizovat vízum. Proto jsme museli přeložit utkání s Břeclaví na červenec. Čeká nás ještě příprava s Mutěnicemi, tak snad se někteří marodi dají do pořádku.

Můžete prozradit nějaké plány okolo klubu do budoucna?
Na příchodu nových hráčů intenzivně pracujeme, jak jsem vysvětlil výše. V současné době také vymýšlíme, jak se zlepšit marketingově. Snažíme se ucelit sortiment pro fanshop, kterého se ujala skvěle paní Pošvancová. Rádi bychom reklamní věci nabízeli v prodeji i před stadionem v době domácích utkání A-mužstva. Plánujeme vylepšit v budoucnu internetové stránky klubu. Vydali jsme předzápasový bulletin, který se myslím povedl a budeme pracovat na jeho rozšíření a zlepšování. Chceme v něm představovat nejen hráče A-mužstva, ale i nadějné hráče z mládeže, partnery klubu, rozhovory s legendami klubu atd. Vymýšlíme program před začátky domácích, mistrovských zápasů A-mužstva. Začali jsme již v prvním, jarním utkání s Baníkem, kdy naše malé naděje doprovázely hráče při nástupu na hrací plochu. Plánujeme před nástupem hráčů udělat takovou menší show. Také mám v hlavě myšlenku nějakým způsobem vzpomínat na legendy klubu, dát jim najevo, že si jich klub váží za jejich odvedené výkony v minulosti. Ještě bychom rádi překonali divácký rekord v návštěvnosti v minulé sezóně v MSFL, kdy do Blanska přišlo tuším přes 1200 diváků. Mám představu, jak se o to pokusit. Dali jsme si za cíl překonat metu 1500 diváků a chtěli bychom vše zrealizovat při prvním mistrovském utkání v nové sezóně. Do toho všeho je třeba také zlepšit a změnit plno věcí u mládeže. Je toho hodně co zlepšovat, ale musíme postupně. Jak se říká: Mnoho zajíců, myslivcova smrt. Nějaký čas se klubu nedařilo a cesta nápravy trvá dvojnásobně dlouhou dobu.

Co říkáte negativní reakci na projekt 1.SC Z(NOJMO)ACHRAŇME!
Abych pravdu řekl, kritiku jsem očekával. Lidé mají na kritiku právo a možnost, ale náš projekt si vyložili úplně obráceně. Možná záměrně, po svém a dávají nám co proto. Nikoho přece nenutíme, aby si šálu koupil. Jsme ovšem šťastní, když nás jejím zakoupením někdo podpoří. Tato akce má oslovit všechny, jak fanoušky, tak firmy. A jsme šťastní, že máme k dnešnímu dni, mimo hráčů, již další, co si šálu zakoupili. Za projektem stojím já a vzal jsem si inspiraci u Bohemky, kdy její fanoušci založili družstvo fanoušků, do kterého zcela dobrovolně finančně přispívali a přispívají. Tenkrát byla Bohemka před krachem, málem zmizela z fotbalové mapy a jen tato fanouškovská iniciativa ji zachránila a mohla hrát alespoň třetí ligu. Jen pro zajímavost, prvním, kdo přispěl nemalou částkou, byl herec Ivan Trojan. A je na svůj čin pyšný. Nemáme samozřejmě takovou fanouškovskou základnu, jako Bohemka, ale každý fanoušek či firma, co nás podpoří, si zaslouží respekt a obrovské poděkování. Tím vším chci říci, že nejsme na tom tak špatně, ale je nutné přiznat, že se tento rok nenacházíme v komfortní situaci. V době před COVIDem jsme měli rozjednané podpory od mnoha potencionálních, nových partnerů, bohužel i ti se dostali do nepříjemné ekonomické situace a sponzorství museli odložit. Slyším všude, jak kluby naříkají, že díky COVIDu musí šetřit, že přišly o partnery a tím o příjmy. My jsme na tom stejně, ovšem místo pláče konáme. Kdo nic nedělá, nic nemá. A místo uznání, že něco pro získání prostředků vytváříme, tak se plno kritiků, slušně řečeno, podivuje a píšou domněnky, nad kterými mně zůstává rozum stát. Nad každou kritikou se zamýšlím, snažím se v ní vždy najít něco pozitivního, v tomto případě ale vidím jen obrovskou nenávist ke klubu a majiteli. Je třeba si ale uvědomit, že klub 1.SC Znojmo jsou i hráči, trenéři a zhruba 160 dětí, kteří reprezentují město Znojmo. Ano, v nedávné minulosti byl klub na výsluní, ale tak to v životě prostě chodí. Jednou jsi nahoře jednou dole, ale stále patříme mezi nej kluby na Moravě. Vždyť třetí ligu hraje 18 mužstev včetně čtyřech ligových B-mužstev, druhou a první ligu 6. Navíc se ke mně dostal článek s nadpisem Jak zoufalý majitel chce zabránit krachu klubu prodejem šál. To je již přehnané takovýmto způsobem překrucovat situaci. Nerozumím tomu, proč článek takto redaktor napsal.

Je pravda, že hráči nedostávají kvůli tomu odměny?
Hráči odměny dostávají, ale přistoupili na jejich snížení. Sami uznali, že když se netrénovalo a nehrálo, že by nebylo vhodné, aby požadovali odměny v plné výši. K hráčům se přidali i trenéři mládeže. Za to jsme všem nesmírně vděční a vážíme si jejich vztahu ke klubu. Toto gesto nemuseli udělat, protože mají smlouvy. Jenže všichni jsou OSVČ, mají různé úlevy a podpory od státu a díky tomu byla jednání se všemi jednodušší. Proto hráče zmiňujeme v seznamu, že si zakoupili šály. Samozřejmě, že neposlali uvedené částky na účet, ale tím, že se vzdali odměn, tak je to jako by peníze poslali. Všichni hráči a trenéři svým jednáním obrovsky podpořili klub finančně. Chtěl bych vyzdvihnout i majitele klubu pana Tunku, že se na hráče a trenéry nevykašlal, protože co vím, tak plno klubů v MSFL nedává a nedávalo hráčům ani trenérům v době nucené přestávky ani korunu. Ve všech profesionálních klubech se domluvili na snížení platů. My ovšem nejsme profesionální klub a přesto se majitel klubu zachoval ke všem, jako by klub profesionální byl. A to sám má obrovské problémy, protože podniká v autobusové a nákladní dopravě. Měli bychom být rádi, že takový člověk vůbec ve Znojmě je, který hodně ze svého podporuje fotbal na tak vysoké úrovni a nechce ho nechat padnout. Klidně by klub nějakému solidnímu zájemci předal, kdyby někdo takový byl. Nikdo takový ovšem není. Jsou jen kritici.

Takže se přihlásíme do MSFL v příštím ročníku?
Samozřejmě. O jiné možnosti jsme ani neuvažovali.

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2020 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin