Klub zkouší vicemistra světa do 20 let Tomáše Mičolu. Prošel Slavií Praha i Francií

Klub zkouší vicemistra světa do 20 let Tomáše Mičolu. Prošel Slavií Praha i Francií Z N O J M O - Zvučné jméno v současné době zkouší znojemský tým. V zápase proti FC MAS Táborsku do druhého poločasu vyběhl vicemistr světa do dvaceti let a bývalý hráč francouzského Brestu Tomáš Mičola, o jehož dalších krocích by mělo být více jasno po středečním duelu s FC Nitrou.

 
 
 

Na Mistrovství světa do 20 let v Kanadě působilo hned pět Tomášů. Současnému znojemskému celku na trávníku a v kabině šéfuje Tomáš Cihlář, který se na jihu Moravy potkal také s Tomášem Oklešťkem. Nyní by se v klubu mohl ocitnout jejich jmenovec Tomáš Mičola.

Třicetiletý fotbalista se v barvách Znojma poprvé objevil v rámci Tipsport ligy proti Táborsku, kde sehrál druhý poločas. Ten se našim hráčům příliš nevydařil, obdrželi v něm tři branky. Mičola přesto v ofenzívně řadě ukázal, že by případně mohl být kvalitním posílením.

„Trenér Leoš Kalvoda mi o něm řekl v pátek večer. Volbu nechám přímo na něm. O dalším působení Mičoly se patrně rozhodne po středě,“ nechal se slyšet majitel klubu Jiří Tunka, který sledoval celý sobotní duel s Táborskem přímo na místě.

K situaci se po utkání s jihočeským klubem vyjádřil také asistent trenéra Darko Šuškavčevič. „Zatím uvidíme. Vše se bude řešit během dalších dní,“ navázal na majitele klubu bývalý hráč Sigmy Olomouc.

Tomáš Mičola (ofenzivní záložník, útočník)
Zkušený hráč začínal svoji fotbalovou kariéru v Opavě, odkud přešel do mládežnické akademie FC Baníku Ostrava. Na severovýchodě republiky získal v důvěru v prvním týmu, z něhož v jednadvaceti letech odešel do tehdejšího nováčka francouzské nejvyšší soutěže Brestu. V elitní lize ale vydržel jen rok a půl. Gólově se prosadil na hřiště Nancy, kde po střídání trefil vítěznou branku. Následně přestoupil do Slavie Praha, z hlavního města šel v sezóně 2015/2016 zpátky do Ostravy. Podzim strávil Mičola v divizních SK Dětmarovicích, podařilo se mu vstřelit jeden gól.

 
 
 
 
Podobné články

@1scznojmofk

 
Copyright © 2009-2019 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin