Po výhře nad Frýdkem-Místkem na prvním místě v tabulce!

Po výhře nad Frýdkem-Místkem na prvním místě v tabulce! F r ý d e k-M í s t e k - Už v pátek večer bylo jasné, že pokud vyhrajeme ve Frýdku-Místku dostaneme se na první místo tabulky. A dobrá věc se podařila. Po výhře 2:0 se možnost stala realitou. V první půli nás poslal do vedení Libor Žondra a pojistku přidal v druhém dějství parádní střelou z přímého kopu Stijepo Njire.

11. kolo FNL, sobota 17.10.2015
Městský FK Frýdek-Místek - 1.SC Znojmo FK  0:2  (0:1)
Branky: 18. Žondra, 86. Njire
ŽK: 53. Ilko, 54. Krčula, 64. Jarabica – 84. Žondra
Rozhodčí: Orel – Hock, Fišer
Městský FK Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Literák, Jarabica, Ilko (81. Stratil) – Krčula (67. Zapalač), Bello, Ujlaky (57. Silva), Ižvolt, Krišto – Vyskočil
1.SC Znojmo FK: Veselý – Mezlík, Cihlář, Odehnal, Helísek – Šumbera, Nepožitek, Okleštěk (90. Pokorný), Stáňa (69. Ledecký) – Šamánek (82. Njire), Žondra
Počet diváků: 820

Jak se předpokládalo v několika rozhovorech před utkáním, nebylo to proti Frýdku-Místku o dobývání. Naopak především v první půli se hrál poměrně otevřený fotbal. A zápas pro nás mohl začít výborně. Žondra se po zaváhání domácí defenzivy natlačil před obránce a dostal se s ním ve vápně do kontaktu. Očekávalo se odpískání pokutového kopu, ale plynula dále. Pak přišly dva momenty rychlonohého Stáni, jehož dva pokusy ale nakonec skončily mimo bránu.

Dočkali jsme se v 18. minutě, kdy se Libor Žondra na levé straně vápna zbavil obránce a přesnou tvrdou ranou poslal míč k tyči a nás do vedení. Domácí mohli srovnat krok ve 28. minutě, kdy Krčula svoji střelou takřka přelomil tyč. Zbývající minuty první půle se bohužel neodehrávaly na krásu, ale nesly se v tvrdé hře domácích, která ovšem nebyla trestána kartami. Málem to odnesl na konci poločasu Šamánek, naštěstí to nebylo nic vážného.

Do druhé půle jsme zprvu vstoupili aktivně, ovšem pak přišla pasáž, kdy jsme příliš snadno ztráceli míče ve středu hřiště a Frýdek začal hrozit ze standardních situací, které zahrával velice dobře. Ovšem do vyložené šance se nepropracoval. My jsme naopak s postupem času hrozili z rychlých brejků. Jednomu z nich chybělo jen málo a mohl Šimon Šumbera proměnit v gól, chyběly mu doslova centimetry.

Gólová pojistka však přišla a byla opravdu nádherná. Střídající Stijepo Njire se postavil k přímému kopu a zakroutil ho parádně do šibenice. Výhra nad Lipina nás posunula minimálně do příštího víkendu do čela tabulky.