Kalvoda: Karty jsou rozdané, záleží, kdo to lépe zvládne

Kalvoda: Karty jsou rozdané, záleží, kdo to lépe zvládne Z n o j m o - Nespočet zápasů za Olomouc jako hráč a pak také jako trenér. Nyní však stojí trenér Leoš Kalvoda na opačné straně barikády. Fotbal občas nabízí velice zajímavé příběhy, nyní totiž se svými svěřenci hájí barvy 1.SC Znojmo a výhra může náš tým výrazně přiblížit k záchraně, naopak Sigmu by poslala do druhé ligy. I soupeř má tak o motivaci postaráno.

 
 
 

Za normálních okolností bych řekl, že vy osobně vyrážíte na zápas venku, co platí i na papíře. Ale v Olomouci jste bez nadsázky jako doma.
To ale ve fotbale roli nehraje. (s úsměvem) Kluci znají Sigmu také velice dobře. Odehráli jsme v Olomouci několik přípravných utkání. Takže pro hráče to určitě nebude nic nového, navíc ví, o co každému mužstvu jde.

Ale na zápas se těšíte?
Jako na každý. (s úsměvem)

Přece jen je to ale pro vás určitě speciální zápas?
Je...ale já se těším na každý zápas. (s úsměvem)

Velkou část své hráčské a trenérské kariéry jste byl spojený právě s Olomoucí. Nyní ale můžete být v případě výhry trenér, který ji po třiceti letech pošle do druhé ligy.
Karty jsou tak rozdané, záleží, kdo to lépe zvládne. Ale i kdyby Olomouc vyhrála, tak jim nemusí výhra stačit. Bude to pro Sigmu velice těžké.

Jaký očekáváte zápas?
Jak znám povahy našich hráčů a olomouckých hráčů, tak si nemyslím, že by to bylo nějaké úplně vyhecované utkání. I když v obou týmech jsou hráči, kteří dokáží tým strhnout - v Olomouci Schulmeister Škerle, u nás je to třeba Pepa Hnaníček. Někteří hráči jsou pak introverti, kteří v sobě emoce dusí a nedají je tolik najevo.

První gól bude i z toho pohledu nesmírně důležitý?
Určitě, ale to platí o každém utkání.

Co očekávat herně od soupeře?
Olomouc se prezentuje kombinačním fotbalem. V této sezóně má ale problémy s inkasovanými góly, kterých obdržela letos vůbec nejvíce za své působení v Gambrinus lize. Ale každý zápas začíná za stavu 0:0 a my také nesmíme inkasovat jako první, pak se s tím také těžko vyrovnáváme.

Vstupenky na zápas jsou za pouhou korunu, očekává se velice solidní návštěva.
Počítám, že bude návštěva kolem pěti tisíc. I když teď to má nádech velké důležitosti zápasu.

Známí z Olomouce budou fandit Sigmě, nebo vám potažmo celému Znojmu?
To se musíte zeptat jich, to není otázka pro mě. (s úsměvem) Já osobně bych sestup nepřál ani jednomu týmu. Nebo takhle, nepřeji to nikomu, ale někdo spadnout musí.

Jak se díváte na další trenérskou změnu v Olomouc, která přišla pouhé čtyři kola před koncem soutěže? Trenéra Psotku nahradil Ladislav Minář.
Vždy to nějaký impulz přinese. Ale když to vidím, tak se to Sigmě moc nepovedlo. Ale nemyslím si, že je to ve výměně trenéra, ale v hráčích. Doma nezvládli utkání proti Baníku, které měli skvěle rozehrané. A na Spartě byli až příliš ustrašení.

ABSENCE: Martin Hudec (dlouhodobé zranění), Erik Liener (zranění), Lamine Diarrassouba.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
Z fóra
  • robert.knebl: Pro mišak.z: Ano, J. Brown je dobrý, ale právě proto ...
  • mišak.z: Co jsem slyšel tak J. Brown je dobrý,samá chvála jen ...
  • robert.knebl: Pozitivní je, že se vyhrálo - to je super. Pozitivní ...
  • Miki4: Neuvěřitelné..čekejme co dál.. ...
  • robert.knebl: 6:0 ... když jsem na teletextu viděl, že Znojmo rozdrtili ...
  • mišák.z: Doufám že dnešek kluky nakopl a začnou si věřit. ...

@1scznojmofk

 
Copyright © 2009-2018 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin