V sobotu nás čeká rezerva FC Zlín

V sobotu nás čeká rezerva FC Zlín Z N O J M O - Po dvou remízách 1:1 se pokusíme v sobotu dosáhnout na tři body a udržet tak neporazitelnost. Zabránit nám v tom se bude snažit FC Zlín B.

FC Zlín B

Béčko Zlína je zatím v horní části tabulky. Po dvou zápasech posbíral čtyři body. Nejprve bod za remízu v Hranicích, kde o své vedení přišlo pět minut před koncem zápasu (dvakrát se zde trefil za Zlín B Mlýnek), no a v druhém kole pak mohli hráči slavit první výhru letošní sezony, když doma porazili Blansko 1:0. Jedinou branku zaznamenal v 24. minutě Hellebrand.

Poslední výsledky vzájemných zápasů Zlínu a Znojma jsou následující:

V rámci 25. kola v minulé sezoně Zlín zajížděl do Znojma. V utkání padly tři branky, všechny diváci viděli už v prvním poločase. Do vedení domácí poslal Trajkovič, poté srovnal Číž a deset minut před koncem první části hry znovu vrátil vedení Znojmu David Ledecký. Tak i zápas skončil, domácí ze zápasu brali všechny body. I na podzim minulé sezony, v rámci 8. kola, se Znojmu nad Zlínem B podařilo vyhrát. Tehdy padlo branek šest, čtyři do sítě Ševců, dvě do sítě Znojmáků. Rezerva porazila jihomoravský tým naposledy v sezoně 2021/22, kdy v rámci 5. kola vyhrála vysoko 4:0. Tři branky domácí vsítili už v prvním poločase.

Z posledních pěti zápasů větší porce vstřelených branek padla právě v prvních čtyřiceti pěti minutách. Druhý poločas nabídl více branek jen v jednom případě.

1. SC Znojmo FK

Náš klub se do nového ročníku MSFL pustilo s týmem, ve kterém není žádný Čech. Novým majitelem je Youssef Abdellaoui, který klub od Jiřího Tunky odkoupil, a na pozici trenéra si dosadil portugalského trenéra. První kolo MSFL tým cizinců zvládl docela dobře, s béčkem Slovácka získal bod za remízu 1:1. Stejným výsledkem skončil i zápas o týden později. To hráči ukořistili bod v Rosicích, a to doslova za pět minut dvanáct, když stav srovnal v nastavení druhého poločasu Neto. V zápase padlo i několik červených karet, ze znojemské jedenáctky byli vyloučení hned dva hráči. Frigerio již v prvním poločase po druhé žluté kartě, Ivanovič pak v druhém poločase, když se pošťuchoval s domácím Filou. Sudí oba dva hráče poslal do sprch před závěrečným hvizdem.

My jsme odehráli také svůj odložený zápas MOL Cupu se Žďárem nad Sázavou. Zápas se nám podařilo vyhrát, dvakrát se trefil Gomes Ferreira, jednu branku přidal i Grgić. Teď nás bude čekat Prostějov.