Trenér Kučera po Jihlavě: Za stavu 0:1 se nemůže tým takto položit

Trenér Kučera po Jihlavě: Za stavu 0:1 se nemůže tým takto položit Z n o j m o - V pohárovém utkání s Jihlavou musel skousnout doposud nejtrpčí porážku. Trenér Radim Kučera po zápase hodnotil nejen vyřazení z MOL Cupu, ale především velký kolaps svých svěřenců, který přišel po 70. minutě. Náš tým v pouhých jedenácti minutách postupně inkasoval pět branek a v konečném účtování z toho byla logicky velice nepříjemná prohra.

Do 70. minuty naděje na postup, čím to, že poté přišel takový kolaps?
Špatná koncentrovanost. Dostali jsme první gól a hráči polevili v koncentrovanosti. Špatné bránění, individuální chyby, dostali jsme během jedenácti minut pět branek a bylo po zápase.

Nepřipadalo vám to v nadsázce trochu jako úterní utkání Bayernu (Lewandowski vstřelil během devíti minut Wolfsburgu pět gólu pozn. red.)?
Připadalo mi to tak. Myslel jsem, že když tam pošlu Libora Žondru, že mi předvede Lewandovského, ale bylo to naopak.

Nebyla nakonec prohra 0:5 až příliš krutá?
Byla krutá, někteří hráči nebyli k dispozici, ale na to se nebudu vymlouvat. Chtěl jsem dát možnost těm, kteří dostávali méně šancí, aby se mi ukázali. Aby mi dali do hlavy brouka, že o nich můžu přemýšlet do základní sestavy. Někteří splnili pravý opak.

Co si vzít z tohoto utkání do dalších klání v lize?
Nějaké dobré věci tam samozřejmě byly. Musíme brát v potaz, že jsme změnili pět postů oproti minulému zápasu. Hráči, kteří nám chyběli jako Nepožitek a Okleštěk, mají svoji kvalitu. Možná to bylo i o sehranosti. Do 70. minuty mělo utkání z naší strany nějaké parametry, pak ale přišel totální kolaps. Přece, když inkasujeme a stav je 0:1, tak se tým musí pořád koncentrovat, ne se takhle položit.

Jedním z těch, kdo dostali šanci v základní sestavě, byl Bronislav Stáňa. Ten ale odehrál velice dobrý zápas?
Přesně tak, to je jeden z hráčů, který mě překvapil. Vydržel devadesát minut a ukázal svoji kvalitu, a to už i při utkání v Sokolově, kdy hru oživil.

Jak nyní tým připravíte na nedělní ligový zápas se Sigmou B. Využijete i nějaké zkušenosti a znalost Olomouce z dřívějšího hráčského a trenérského působení?
Kdybych se úplně zaměřil na pohár, tak nechám základní sestavu beze změn. Chtěl jsem dát šanci hráčům, kteří nebyli tak vytížení, tím pádem jsem si pošetřil hráče na neděli. Mám nějaké informace, znám olomoucký tým. Ale je tam řada otazníků. Hrajeme s B týmem, přičemž áčko Olomouce hraje den před námi. Můžete se připravovat, jak chcete, a může přijet úplně jiná sestava. V tom je nevýhoda.