Stíhací jízda ve druhé půli jen těsně nevyšla, devatenáctka zakončila podzim prohrou

Stíhací jízda ve druhé půli jen těsně nevyšla, devatenáctka zakončila podzim prohrou Z n o j m o - Zvrátit hubenou bodovou bilanci z domácích hřiště chtěla naše devatenáctka v posledním utkání podzimu proti Karviné B. Bohužel se nám vůbec nevydařil první poločas, po kterém jsme prohrávali 0:3. Manšaft ale ukázal charakter a ve druhém dějství se vydal na stíhací jízdu. Vyrovnání už bylo na spadnutí, nakonec ale Karviná těsnou výhru uhájila.

15.kolo, sobota 11.11.2023
1.SC Znojmo-mládež, spolek - Městský FK Karviná B  2:3  (0:3)
Branky:55. P. Schwarz (pen.), 88. V. Koukal - 14. a 31. Zahorii (obě pen.), 34. Macko.
ŽK: F. Štěpánek - Jirků.
Rozhodčí: Půček - Daniel, Palát.
1.SC Znojmo-mládež, spolek: Ryšavý - T. Drozd, Pelán (76. J. Olšanský), Bernát (46. Dzhuhan), P. Schwarz, Rolník, V. Koukal, Prycl, O. Čížek (c), Durda, F. Štěpánek.
Městský FK Karviná B: Jirků - Imrich, Macko (87. Kubišta), Lewicki, Horváth (c), Hrdina, Pomeranek, Pavlica, Pilař (78. Pecold), Zahorii, Míček (78. Kubinski).

Na první poločas raději rychle zapomenout, tak by se dala hodnotit úvodní pětačtyřicetiminutovka. Ne, že by byl soupeř o tolik lepší, spíše jsme mu góly nabídli jak na stříbrném podnose. Dvakrát Karviné pomohly pokutové kopy. V prvním poločase jsme udělali fatální chyby v obranné činnosti, kdy si na těžkém terénu předáváme odpovědnost směrem dozadu a v hraničních situacích nám chybí rozhodnost a sebevědomí vzít situaci na sebe a vyřešit ji, konstatoval trenér Franta Havlík.

Další průběh už ale našim borcům slouží ke cti, mohli utkání zabalit nebo si říct, hlavně znovu neinkasovat. I koučové ale odvedli o přestávce skvělou práci a jejich svěřenci se vydali ve druhé části na stíhací jízdu. Pomohl nám k tomu i brzký gól, i my jsme měli šanci zahrávat pokutový kop, ke kterému se postavil prověřený exekutor Peťa Schwarz. Posléze jsme měli několik dobrých možností dotáhnout se na rozdíl jednoho gólu. Trefu Ivana Dzhuhana například zhatil praporek pomezního, a tak jsem se na dostřel dostali až v 88. minutě Vojtou Koukalem. I ten zbytek času jsme ale dokázali využít k tomu, abychom si vypracovali dvě nadějné možnosti. Vyrovnání měl na hlavě Schwarz, ale jeho hlavičkou z malého vápna gólman reflexivně vyrazil. Následně si poradil i se střelou Kuby Olšanského, který jako střídající hráč naší hru notně oživil. V druhém poločase jsme změnili rozestavení, prostřídali, šli do hry na maximální riziko a dostali soupeře pod tlak. Když ale z vytvořených vyložených šancí neproměníme ani každou druhou, tak si body nezasloužíme. Nemluvě o spoustě závarů a centrů ve vápně soupeře, byl si vědom kouč.

Podzim jsme tak zakončili se ziskem šestnácti bodů a v tabulce přezimujeme na 13. pozici. Celých jedenáct bodů jsme vybojovali na hřištích soupeřů. I z toho lze poznat, že se nám doma nedařilo, což se ale nedá říct o výkonech, které byly mnohdy solidní, ale bohužel nebyly vyjádřeny bodově.

František Havlík (trenér Znojma): Zápas dvou zcela rozdílných poločasů – v tom prvním jsme udělali fatální chyby v obranné činnosti, kdy si na těžkém terénu předáváme odpovědnost směrem dozadu a v hraničních situacích nám chybí rozhodnost a sebevědomí vzít situaci na sebe a vyřešit ji. V tom druhém pak změníme rozestavení, prostřídáme, jdeme do hry na maximální riziko, dostaneme soupeře pod tlak. Když ale z vytvořených vyložených šancí neproměníme ani každou druhou, tak si body nezasloužíme. Nemluvě o spoustě závarů a centrů v boxu soupeře.

Za výsledky a herní projev týmu jsme zodpovědní my, trenéři. Dnes jsme vsadili na hráče, kteří jsou nosnými prvky týmu, žijí a v uvozovkách dýchají pro tým. Tato volba nám nevyšla, to je zapotřebí bez okolků přiznat - selhali jsme totiž v obou vápnech – v poločase prvním v tom obranném, ve druhém naopak útočném, kdy nám chyběla kvalita, důraz nebo naopak klid v koncovce.