Šance si vypracujeme, i mezihra je solidní, ale je to bez efektu, konstatoval po prohře v Budějovicích trenér Kučera

Šance si vypracujeme, i mezihra je solidní, ale je to bez efektu, konstatoval po prohře v Budějovicích trenér Kučera Č e s k é B u d ě j o v i c e - Trenér Radim Kučera mohl po těsné prohře v Českých Budějovicích oprášit s nadsázkou některé odpovědi z předchozího utkání s Opavou. Alfou a omegou zápasu bylo totiž také proměňování šancí, podruhé v řadě jsme vyšli gólové naprázdno. Našeho kouče však mrzela nejen nízká efektivita, ale také promrhaný první poločas, kde cítil, že jsme mohli soupeře daleko více "zmáčknout".

Trenére jak jste viděl utkání v Českých Budějovicích?
Fotbal v první půli se mi vůbec nelíbil z obou dvou stran. Pro diváky i pro mě jako trenéra to byl fotbal k nekoukání. Domácím vyšla jedna perfektní akce, kterou přetavili v gól. Potom to pro nás bylo těžké. První poločas jsme promrhali, hráli jsme alibisticky, profesorsky. Nebyl tam nápad, myšlenka. Sebeobětování do něčeho vletět, špatné řešení situací.

Druhý poločas byl z naší strany daleko lepší, ale pozdě bycha honiti. Prohráváte 0:1, domácí to zavřou, spoléhají na brejky. Doposud Budějovice nedostaly gól a svoje kvality v obraně potvrdily i proti nám. I přesto jsme však měli šance, řadu situací k řešení. Když netrefíte bránu, nemůžete dát gól. Jedenkrát jsme trefili, nedali jsme. Vítězství domácích zasloužené.

Jak jste zmiňoval, bylo to opět o proměňování šancí. Čím to, že to nám momentálně jak se říká, nelepí?
Co k tomu říct. Dva zápasy stejná písnička. Obdobné to bylo i s Opavou, kdy neproměníme ani stoprocentní gólové šance. To mužstvo je z velké části nové. Nejsou tam takoví bombarďáci jako byl Žondra, Šamánek, což jde cítit. Hlavu klukům neurvu, ale je to o proměňování šancí a my jsme je bohužel neproměňovali. A když šance nebudeme proměňovat budeme se dostávat do krize, což samozřejmě nechci.

S Vlašimí nám to tam padalo, teď dvě utkání nic. Není to o tom, že bychom si šance nevypracovali, i mezihra je solidní, to je všechno pěkné. Je to ale bez efektu. Je to i o tom být hladový. Nepožitek krásný centr na hlavě na přední tyči, je to i o sebeobětování do toho vletět za cenu nějaké bolístky. Pokud nejsou hráči hladoví, tak mohou létat centry do vápna pořád dokola a gól nedáme třeba pět zápasů. S tímhle se musíme porvat. Jak jsem zmiňoval, zabijáka typu Žondry nemám, který do všeho vletěl, všechno zlomil, přelomil, dal hlavu kdekoliv.