Lukáš Hrazdílek o svém debutu ve FNL proti Pardubicím

Lukáš Hrazdílek o svém debutu ve FNL proti Pardubicím Z n o j m o - Mladý obránce Lukáš Hrazdílek prožívá zatím ze svého pohledu zajímavou sezónou. Stal se stabilním členem juniorského týmu a nakoukl už i do a-týmu. Nejprve odehrál celý zápas proti Rosicím v Poháru České Pošty. V domácím utkání proti Pardubicím si pak připsal i své první minuty ve Fotbalové národní lize. Jak byly jeho dojmy? To se dozvíte v našem rozhovoru.

Jak moc ti tlouklo srdce, když na tebe zavolal asistent trenéra Petra Aleksijević, že máš jít hrát?
Ze začátku jsme byl celkem v pohodě, protože trenér řekl, že půjde na svůj post (krajní obránce pozn. red.). Potom se to však změnilo, trenér nechtěl měnit zadní řady, tak mě dal místo Pázlera, který už neměl tolik sil. Hrál jsem tedy v útoku, a to už bylo horší, nervozita tam byla.

Bylo to i s nastavením jen pár minut, jak se ti líbilo v podstatě na hrotu útoku?
Byl jsem rád i za tu chvilku, ale nejsem ještě moc zvyklý naskakovat do zápasů na pár minut. Raději jsem, když hraji od úvodních minut, ale pochopitelně jsem rád za příležitost, kterou jsem dostal. Je to jinší fotbal.

Zážitek veliký?
Určitě.

Ty jsi nastoupil za áčko už v domácím poháru proti Rosicím, kde jsi byl víc nervóznější?
Více nervózní jsem byl v poháru, protože jsem nastoupil od začátku utkání. Byl to můj první start za A-tým. V poháru to byl jinší zápas než s Pardubicemi. Byl to důrazný fotbal.

Pojďme alespoň jednou otázkou ještě k pondělní utkání juniorky s Bohemians 1905. Jsi s bodem spokojený nebo dle průběhu zápasů naopak?
S bodem jsem určitě spokojený nebyl, protože jsme mohli rozhodnout už v prvním poločase. Výsledek mohl být po první půlce klidně 4:1. Měli jsme hodně šancí, které si třeba v některých zápasech nevypracujeme. Za druhý poločas už byla remíza spravedlivá, měli jsem sice pár možnosti, ale Bohemka už hru vyrovnala.