Devatenáctka nedopustila proti Porubě překvapení

Devatenáctka nedopustila proti Porubě překvapení T a s o v i c e / Z n o j m o - Středeční předehrávku 25. kola Moravskoslezské dorostenecké ligy proti Porubě jsme museli zvládnout a zvládli. Proti předposlednímu týmu tabulky jsme veškeré obavy rozptýlili už v úvodu, kdy se v 7. minutě prosadil Milan Rolník. Do přestávky jsme přidali další tři branky a bezpečně dokráčeli ke třem bodům.

25. (Tasovice), středa 8.5.2024
1.SC Znojmo-mládež, spolek - 1. FC Poruba  6:0  (4:0)
Branky: 7. Rolník, 81. Rolník, 12. Řepa, 29. Bernát, 44. F. Štěpánek, 86. V. Koukal.
Rozhodčí: Brezáni - Kříž, Urban.
1.SC Znojmo-mládež, spolek: Ryšavý - Bernát, Drozd (61. Malina), O. Čižek (c), Kosmák (76. Durda), V. Koukal, Pet. Šuba, Prycl (67. Dzhuhan), Řepa, Rolník, F. Štěpánek (76. J. Olšanský).
1. FC Poruba: David - Pískovský, Mencarini, Mladenov (64. Sadílek), Juředník (c), Svatoš (46. Kovařčík), Stachiv, Jagla, Zahradník (77. Laris), Bzonek (46. Glogovský), Rácz.

Jen čtyři body, takový byl zisk Poruby za celou sezónu. Role favorita tak byla jasně určená, ale o to více svazující. Místo na ČAFCE také musel být zápas odehrán kvůli konání Nevoga Football Cupu na umělém trávníku v Tasovicích. Užší hřiště hrálo do karet soupeři. Méně prostoru, více soubojů, zkrátka faktory, které vyhovují bránícímu soupeři. Toho si byl vědom i trenér František Havlík. „Vím, že pro hráče to bylo především z emočního hlediska těžké, kdy vědí, že tento zápas musí zvládnout, mají za sebou emočně a fyzicky náročné utkání se Sigmou, hrají na umělce v Tasovicích místo na ČAFCE, v hlavách mají postavení soupeře v tabulce.“ Možné obavy naštěstí rozptýlily už úvodní minuty. Prosadili jsme se totiž velmi brzy, už v sedmé minutě nás poslal do vedení Milan Rolník, o pět minut později na něj navázal David Řepa. „Ke vší úctě a pokoře k soupeři, který měl především v útočné fázi několik velmi zajímavých hráčů, to byl zápas především o našich hlavách,“ glosoval znojemský lodivod, jehož svěřenci první poločas ovládli v poměru 4:0.

Jasné vedení v druhé půli rezonovalo v hlavách našich hráčů, kteří hráli v některých momentech více "bohorovněji" než bylo zdrávo. I z toho důvodu jsme se dočkali navýšení skóre až v závěru utkání. „Za výsledek jsme rádi, víme ale také, že jsme mnoho situací přehrávali, chodili jsme do kliček navíc a emoční nastavení nebylo úplně v topu. Mám pro kluky pochopení, za týden v Opavě to ale z naší strany musí být úplně jiná intenzita,“ je si vědom Havlík.

František Havlík (trenér Znojma): Kluky pochválím za efektivitu, kreativitu a důraz ve vápně soupeře v 1. poločase. Vím, že pro hráče to bylo především z emočního hlediska těžké, kdy vědí, že tento zápas musí zvládnout, mají za sebou emočně a fyzicky náročné utkání se Sigmou, hrají na umělce v Tasovicích místo na ČAFCE, v hlavách mají postavení soupeře v tabulce. Ke vší úctě a pokoře k soupeři, který měl především v útočné fázi několik velmi zajímavých hráčů, to byl zápas především o našich hlavách. Za výsledek jsme rádi, víme ale také, že jsme mnoho situací přehrávali, chodili jsme do kliček navíc a emoční nastavení nebylo úplně v topu. Mám pro kluky pochopení, za týden v Opavě to ale z naší strany musí být úplně jiná intenzita.