Archiv

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

19.2.Michal Sobota novým sekretářem kluburedakceZ n o j m o - Novým sekretářem klubu se stává Michal Sobota. Ten se zapsal do klubové historie nejen jako vynikající hráč, ale později také jako trenér a sportovní manažer. V roli znojemského lodivoda dovedl tým v roce 2010 k postupu do druhé ligy, v té manažerské byl pak v roce 2013 u historického postupu do ligy první. Ve funkci sekretáře střídá Romana Švarce.
18.2.Těsné, ale rekordní. Sedmé vítězství v řadě trefil proti Uničovu Kuba TeplýUNI - ZNO 0:1, 0.kolo | redakceO l o m o u c / Z n o j m o - Předposlední přípravný zápas nás svedl opět proti třetiligovému soupeři. Proti loňskému vítězi MSFL to nebyl snadný zápas. Uničov nás trápil a svůj um musel ukázat brankář Veselý. Minimum šancí jsme však dokázali přetavit v jediný gól zápasu, který vstřelil po asistenci Javůrka Kuba Teplý. Sedmé vítězství v přípravě je znojemským rekordem.
15.2.Tréninkový týden zakončí zápas s Uničovem, kádr začíná nabývat jasných obrysůRedakceZ n o j m o - Zimní příprava se pomalu chýlí ke svému konci. Na tým již čekají poslední dvě přípravná utkání. Týden, který bude v neděli zakončen zápasem v Uničově, je tréninkově bohatý. Postupně se také uzavírá kádr pro jarní část Fortuna národní ligy. Na hostování do Vyškova má například namířeno Dan Odehnal.
13.2.U17 podlehla v přípravě těsně SkaliciredakceZ n o j m o - Náš tým U17 se po úvodní prohře v přípravě s Trnavou opět střetl se slovenským soupeřem. Tentokrát zajížděl do Skalice a bylo to vyrovnané utkání. Góly začaly padat až po přestávce, kdy nakonec těsné vítězství 2:1 urval domácí tým. V kádru Luďka Zlámala se objevili i tři noví hráči.
12.2.Výkony starších dorostenců v přípravě mají vzestupnou tendenciredakceZ n o j m o - V plné přípravě jsou starší dorostenci. Ti mají za sebou měsíc především kondičních tréninků. Nechyběly však ani přípravné zápasy. V nich se ukazuje vzrůstající forma našich mladíků, což dokazuje především poslední výsledek se Skalicou, kde remizovali svěřenci trenéra Bečky 3:3.
10.2.Opět s čistým kontem, v přípravě jsme si poradili s třetiligovým VyškovemVYS - ZNO 0:3, 0.kolo | Zdeněk PlánkaV y š k o v / Z n o j m o - Šestý vítězný korálek v řadě jsme navlékli v sobotní poledne na šňůrku přípravných zápasů. Proti třetiligovému Vyškovu nás poslal do vedení v první půli Urbančok. V druhém dějství pak přidali pojistky Václava Vašíček a Honza Javůrek. Především v tomto poločase jsme ještě měli další šance na zvýraznění výsledku, skóre už se ale neposunulo.
9.2.Ve Znojmě mi to vždy střílelo, usmíval se Václav Vašíček a potvrdil to gólem proti HFKHFK - ZNO 0:2, 0.kolo | Zdeněk PlánkaO l o m o u c - Velký návrat byl nachystaný na čtvrtek 8. února. V přípravném utkání proti HFK Olomouc nastoupil po čtyřech letech ve znojemském dresu útočník Václav Vašíček jako nová jarní posila. Při návratu se blýskl gólem. Rozhovor samozřejmě nemohl chybět. Bavili jsme se o jeho návratu do Znojma, peripetiích se zraněním a přípravném utkání právě proti HFK. To bylo vítězné a "Váša" se podílel na výsledku 2:0 jedním gólem.
9.2.Sobotní přípravné utkání ve Vyškově i s obráncem Ivanem Dujmovićem z JihlavyVYS - ZNO 0:3, 0.kolo | Zdeněk Plánka Foto: fcvysocina.cz

Z n o j m o - V sobotu nás čeká přípravné utkání s třetiligovým Vyškovem a ve znojemské sestavě se objeví jedno nové jméno na zkoušku. Jedná se o bosenského obránce Ivana Dujmoviće, který působí v Jihlavě. Ten už také v pátek s týmem poprvé trénoval. Utkání ve Vyškově má výkop naplánován na 11:45.

8.2.Šelma ze Šumperka zanechala na jihu Moravy výraznou stopu, nyní bude psát další znojemský příběhZdeněk Plánka Foto: Libor DuchoňZ n o j m o - 31. května 2014, to bylo datum, kdy naposled oblékl Václav Vašíček znojemský dres. Ano, se Znojem se ještě od té doby potkal, bylo to však již v dresu Sigmy Olomouc. Na jihu Moravy zanechal útočník výraznou stopu, vévodí totiž klubové tabulce střelců jak v první, tak v druhé lize. My věříme, že to "Vášovi" bude střílet jako tenkrát i nyní.
8.2.Vítězství nad HFK Olomouc, trefila se i nová posila Václav VašíčekHFK - ZNO 0:2, 0.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - V třeskuté zimě odehráli naši fotbalisté vložený přípravný zápas proti HFK Olomouc. Do utkání jsme vstoupili i s novou posilou Václavem Vašíčkem, která se hned blýskal gólem. Nakonec jsme třetiligového soupeře porazili 2:0. Oba góly jsme zaznamenali v první půli, ještě před Vašíčkem se trefil Oleksiy Chereda.
8.2.Dostali jsme trochu nakopáno, ale to k fotbalu patří, komentuje výhru nad HFK trenér KalvodaHFK - ZNO 0:2, 0.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Trenéru Leoši Kalvodovi dorazila posila do útoku v podobě Václava Vašíčka. A znojemský lodivod ji také v přípravném utkání proti HFK Olomouc využil. I o tom byla v rozhovoru po vítězném utkání řeč. Kouč komentoval někdy až přílišnou zanícenost soupeře, kterého ještě nedávno trénoval, i nějaké výtky, které měl k některým svým svěřencům v otázce bojovnosti.
7.2.Měl jsem dobrou průpravu od táty, říká čerstvý držitel řidičáku brankář Jirka KoukalZdeněk PlánkaZ n o j m o - Mladý brankář Jirka Koukal, který plnil na podzim roli dvojky v A-týmu, měl v lednu nejen školní a fotbalové povinnosti, dokázal totiž úspěšně složit řidičské zkoušky. A právě kolem této záležitosti se trochu netradičně točil náš rozhovor. Jirka mimo jiné přiznal, že to bylo mnohem lehčí, než například nastoupit před vyprodaným stadionem při utkání s Baníkem Ostrava.
7.2.Klubový rekordman opět ve Znojmě! Na jih Moravy má namířeno Václav VašíčekZdeněk PlánkaZ n o j m o - V týmové statistice vstřelených gólů v první a druhé lize je již několik roků suverénně na čele. Václav Vašíček odcházel v roce 2014 s touto statistikou ze znojemského hostování zpět do Sigmy Olomouc. Od té doby jej nikdo nepřekonal, vytáhlý útočník nyní bude mít navíc možnost tuto bilanci ještě rozšířit. Chystá se totiž jeho hostování na jihu Moravy, které bude trvat půl roku.
6.2.Dvanácti let ve znojemském fotbalu nelituji, říká nyní již čestný prezident klubu Ota KohoutekFrantišek Střecha/Znojemský týdenZ n o j m o - Postup do druhé ligy, historický postup do první ligy, zrekonstruovaný stadion. To vše se událo v klubu za dvanáct let v čele s Otou Kohoutkem, za dobu, kterou můžeme bez nadsázky označit za zlatou éru znojemského fotbalu. Nyní předává čtyřicetiletý podnikatel žezlo novému vedení v čele s Jiřím Tunkou. V rozhovoru se aktuálně již čestný prezident klubu ohlíží za svým působením v klubu a přemítá i nad přítomností a budoucností 1.SC.
5.2.Starším dorostencům se vstup do přípravy nevydařilZdeněk PlánkaZ n o j m o - Starší dorostenci sehráli v uplynulém týdnu dvě přípravná utkání. Silné Trnavě podlehli 0:5, byť výsledek úplně neodpovídá obrazu, hru. Bohužel však naši mladíci pálili šance a nevyvarovali se v obraně několika osudných chyb. Ani proti Zbrojovce Brno U17 si náladu nespravili a střeleckou smůlu neprolomili ani zde.
5.2.Mladíci zářili! U11 ovládla mezinárodní turnaj v Hodoníně!RedakceZ n o j m o - Zima je tradičně pro mládežnické týmy bohatá na halové turnaje a Escéčko na nich sbírá úspěchy. O jeden z nich se postarala naše kategorie U11. Ta v mezinárodní konkurenci sedmi týmů ovládla turnaj v Hodoníně. Nutno podotknout, že naprosto zaslouženě, jelikož se hrálo systémem každý s každým a naši mladíci nepoznali hořkost porážky.
5.2.Do přípravy přibyl jeden přípravný zápas navícZdeněk PlánkaZ n o j m o - Již v sobotu trenér Leoš Kalvoda naznačoval, že by uvítal, kdyby uprostřed týdne přibyl ještě nějaký přípravný zápas. To se nakonec povedlo. Ve čtvrtek se tak střetneme s třetiligovým HFK Olomouc. Znojemský lodivod tak bude mít další možnost lépe hráče poznat. Kosmeticky se mění program i u zbývajících utkání. Sobotní přípravné utkání s Vyškovem se mohlo sehrát v případě příznivého počasí na hřišti v Dyjákovicích, počasí však plány zhatilo a utkání se tak odehraje na umělé trávě ve Vyškově. Generálka s Kroměříží změnila svůj termín na neděli 25. února, výkop stanoven ve 14:00.
5.2.Hráči na zkoušku? Blízko k angažmá mají Avdić i AmbrozekZdeněk PlánkaZ n o j m o - Začátek nového týdne se pro tým načal tabatou. V kádru už byste marně hledali brněnského obránce Lukáše Zukala a jihlavského stopera Filipa Vedrala. Po sobotním utkání s Vídní skončila zkouška i pro maďarského záložníka Dávida Baila. Blízko k propracování do znojemského kádru mají naopak stoper Muamer Avdić a záložník Jan Ambrozek.
4.2.V úterý ortéza, v sobotu gól. Náročný zápas, říká po výhře nad Rapidem Ondra Machuča RVA - ZNO 2:3, 0.kolo | Zdeněk PlánkaV í d e ň - Rozporuplný týden zažil záložník Ondřej Machuča. V úterním utkání proti Líšni odehrál pouhých deset minut, jelikož si při jednom ze soubojů vykloubil palec. To na sobotní zápas s rezervou Rapidu bude jistě vzpomínat raději. Odehrál první půli, kterou jsme ovládli 3:0 a navíc otevřel skóre utkání. A právě o tomto zápase byla v našem rozhovoru především řeč.
3.2.V bojovném utkání jsme porazili rezervu Rapidu VídeňRVA - ZNO 2:3, 0.kolo | Zdeněk PlánkaV í d e ň - Vždy, když hrajeme proti rakouským soupeřům, jedna se o nepříjemného protivníka. Proti rezervě Rapidu Vídeň se to potvrdilo. Zápas se hrál navíc na hřišti s umělou trávou, které mělo menší rozměry. Utkání tak bylo velice soubojové. Přesto se nám povedlo v první půli dostat do pohodlného vedení 3:0. Ve druhém dějství se sice Rapidu povedlo snížit, vyrovnat už se však nedokázal.
3.2.Zápas splnil to, co jsem od něj očekával, říká po výhře nad rezervou Rapidu trenér KalvodaRVA - ZNO 2:3, 0.kolo | Zdeněk PlánkaV í d e ň - Poprvé měl z lavičky možnost sledovat své svěřence v akci. Trenér Leoš Kalvoda v utkání proti Rapidu Vídeň otestoval i nové hráče na zkoušku včetně krajního záložníka Davida Baila. Konstatoval, že utkání na menším hřišti bylo bojovné a proti rakouském soupeři tradičně hodně nervózní.
2.2.Nabídka Znojma mě potěšila, říká sportovní manažer a trenér v jedné osobě Leoš KalvodaZdeněk PlánkaZ n o j m o - Jak zmiňuje nadpis, aktuálního sportovního manažera a trenéra Leoše Kalvodu nabídka Znojma potěšila. Je to logické, devětapadesátiletý stratég má totiž na jih Moravy krásné vzpomínky z dřívějšího působení. Nyní se do 1.SC opět vrátil. Zprvu jako manažer, posléze okolnosti zapříčinily, že je i jako trenér. Ve čtvrtek tak již vedl první trénink. Rozhovor při obnovené premiéře samozřejmě nemohl chybět.
2.2.Takhle vypadal první trénink pod trenérem KalvodouZdeněk PlánkaZ n o j m o - Trenér Leoš Kalvoda vedl první trénink a my jsme u toho na hřišti v Dyjákovicích byli také. Ve videu se tak můžete podívat na několik záběrů, jak vše probíhalo. Nechyběl samozřejmě ani nový asistent trenéra Darko Šuškavčević. Nutno také připomenout, že přírodní trávu si užili hráči v tomto roce vůbec poprvé.
1.2.Jízdní řád jarních domácích zápasů znám! Druhou část sezóny startujeme v neděli 4. březnaZdeněk PlánkaZ n o j m o - Jarní část Fortuna národní ligy bude pro znojemské fanoušky velmi bohatá. V druhé části sezóny se totiž představíme v domácím prostředí Městského stadionu v Horním parku hned osmkrát. Jaro odstartujeme zápasem proti Vítkovicím, který sehrajeme v neděli 4. března. Tradiční pátky ale nezmizí. Po dvou březnových nedělních utkání se mohou fanoušci opět těšit na zápasy pod umělým osvětlením, vždy v jednotný čas 18:30, vyjma posledního kola, kdy je pro celou ligu stanoven v jednotný čas. V první půlce roku čekají svěřence trenéra Kalvody také dvě vložená středeční kola. I ty se budou hrát ve večerní čas 18:30.
1.2.Trenér Kalvoda vedl první trénink, tým premiérově v novém roce okusil přírodní trávníkZdeněk PlánkaZ n o j m o - Po třech a půl letech vedl trenér Leoš Kalvoda opět trénink u A-týmu 1.SC Znojmo. Společně se svým asistentem Darko Šuškavčevićem byli nejprve odpoledne představeni v kabině a následně se vyrazilo poprvé v novém roce na přírodní trávu. Trénink se totiž odehrával na hřišti v Dyjákovicích.
31.1.Na trenérských pozicích končí Balcárek a Paul, nahradí je Kalvoda a ŠuškavčevićZdeněk PlánkaZ n o j m o - Trenér Jiří Balcárek již nepovede Znojmo do jarních bojů ve Fortuna národní lize. S klubem se vzájemně dohodli k 31. lednu 2018 na ukončení spolupráce. Na ukončení spolupráce se s klubem dohodl ke stejnému datu i asistent trenéra Miroslav Paul. Novým lodivodem se stal Leoš Kalvoda, který bude prozatím zastávat také funkci sportovního manažera klubu, do které byl jmenován na začátku týdne. Jako asistenta trenéra si zvolil Darko Šuškavčeviće. Oba již povedou čtvrteční dopolední trénink.
30.1.Výhra nad houževnatým soupeřem z LíšněLIS - ZNO 0:3, 0.kolo | Zdeněk PlánkaB r n o - Páté přípravné utkání nás svedlo v brněnském areálu VÚT dohromady proti třetiligové Líšni. Ta se ukázala jako velmi houževnatý soupeř. Přesto se nám protivníka povedlo zdolat. V první půli nás poslal do vedení Tomáš Cihlář, v dějství druhém přidal dva góly Kuba Teplý.
30.1.Houževnatost soupeře mě nepřekvapila, říká po výhře nad Líšní Franta MalárLIS - ZNO 0:3, 0.kolo | Zdeněk PlánkaB r n o - Podruhé v řadě jsme se v přípravě utkali se soupeřem z MSFL. Po Hodonínu nás prověřila Líšeň. Utkání, ve kterém jsme nakonec zvítězili 3:0, jsme hodnotili s mladým stoperem Frantou Malárem. Toho potěšila nejen výhra, ale i čisté konto, jež se povedlo udržet poprvé v přípravě.
29.1.Krátké přiblížení kondičního soustředěníZdeněk PlánkaZ n o j m o - Hráči mají za sebou zdárně kondiční soustředění v Hotelu S-port Véska. Čtyřdenní intenzivní program se vám pokusíme alespoň trochu přiblížit v našem videu, které je ze čtvrteční návštěvy výpravy přímo na místě.
29.1.Novým manažerem klubu Leoš Kalvoda!Zdeněk Plánka Foto: Libor DuchoňZ n o j m o - Velký návrat se přichystal na závěr ledna. Novým manažerem klubu byl v pondělí 29. ledna jmenován Leoš Kalvoda, jehož nemusíme znojemským fanouškům představovat. Trenér, který dovedl Znojmo k historickému postupu do první ligy, tedy nyní přichází do manažerské pozice. My mu samozřejmě přejeme v nové funkci hodně štěstí! Zároveň s příchodem nového manažera se změnilo také představenstvo 1.SC Znojmo FK a.s.
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2018 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin