archiv článkůarchiv aktualit

V říjnu 2015 vyšly tyto články:

Další stránky
1234>>
1.10.Od Sparty se k penaltám nehrnu. Tohle byla výjimka, říká Radim NepožitekPetr Musil / denik.cz Foto: Jakub DubovskýZ n o j m o
1.10.Úsměv prosím! Mládežnické týmy absolvovaly na Městském stadionu oficiální focení Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Oficiální fotografování A-týmu jste již jistě v minulých dnech zaregistrovali. Nyní přišly na řadu i všechny mládežnické týmy a to počínaje přípravkou a konče U19. Focení se ujali profesionálové z KartickyHracu.cz a každý z našich celků tak bude mít zde na webu jak společné foto, tak každý hráč své profilové foto. Vy se nyní můžete podívat na menší výřez toho jako odpolední fotografování na Městském stadionu v Horním parku probíhalo.
2.10.Pardubice jsou v domácím prostředí velice silné, spoléhají na Jeřábka, říká Radim KučeraPCE - ZNO 1:1, 9.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Čtvrté venkovní utkání v aktuálním ročníku Fotbalové národní ligy zavede trenéra Radima Kučeru a jeho svěřence do Pardubice. Zde se budou modrobílé barvy snažit prolomit nepříznivou statistiku, kdy se nám zde v minulých sezónách nepovedlo získat ani bod. Našemu kouči navíc bude chybět pro karty útočník číslo 1 - Libor Žondra. Znojemský lodivod ale věří, že se hráči se situací poperou.
2.10.Plavec Svoboda pomáhá fotbalistům s kondicí. Nervy mu v duelu opět pracujíMartin Vymyslický / Deník Foto: Jakub DubovskýZ n o j m o - Olympionik a český plavecký reprezentant Květoslav Svoboda se v letní přípravě připojil k našemu realizačnímu týmu jako kondičně-regenerační trenér. Pozorní fanoušci ho mohou vidět při zápasech i na lavičce. Tento fakt neunikl také Znojemskému deníku, který podnikl se slavným Znojmákem zajímavý rozhovor. V něm Květoslav rozebírá svoji funkci v týmu a jeho přínos hodnotí i obránce Daniel Odehnal.
2.10.V Pardubicích se nám nedaří. Zlomíme v sobotu nepříznivou bilanci?PCE - ZNO 1:1, 9.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Pokud bychom měli hledat neoblíbenou destinaci ve Fotbalové národní lize podle výsledků, Pardubice by byly rozhodně žhavým kandidátem. V novodobé klubové historii dva pokusy a ani jeden vítězný nebo byť remízový. Je pochopitelné, že tuto nepříznivou statistiku bychom v sobotu dopoledne rádi prolomili. Náš soupeř však doposud v aktuálním ročníku FNL doma ještě neprohrál. Výkop utkání je na na programu v sobotu dopoledne v 10:15.
3.10.Z Pardubic vezeme bod. Nepožitek vyrovnával v 90. minutěPCE - ZNO 1:1, 9.kolo | Zdeněk PlánkaP a r d u b i c e - Dlouho to v Pardubicích vypadalo na obvyklý scénář. Tedy, že jako v předchozích utkáních Pod Vinicí odjedeme s prázdnou. Nikterak aktivní domácí se dostali v první půli do vedení a my až do devadesáté minutu nemohli najít recept na pardubickou obranu. Až ve zmíněném okamžiku Radim Nepožitek zajistil bod a rozjásal naše fanoušky, kteří hráči po celé utkání skvěle podporovali.
3.10.Remízu jsme si zasloužili, říká po vyrovnání na poslední chvíli Radim KučeraPCE - ZNO 1:1, 9.kolo | redakceP a r d u b i c e - Rozdílné pocity panovaly u obou hlavních aktérů tiskové konference po remízovém utkání Pardubice - Znojmo. Zatímco náš trenér Radim Kučera samozřejmě kvitoval, že se jeho svěřencům povedlo vyrovnat doslova za pět minut dvanáct, pardubický trenér Jaroslav Míchal byl zklamán ze ztráty výhry. Tu měli domácí na dosah, vyrovnávající gól inkasovali až v 90. minutě.
4.10.Pardubice byly k poražení, málo jsme se tlačili do vápna, říká remízový spasitelPCE - ZNO 1:1, 9.kolo | Milan Šoba Foto: Jakub DubovskýP a r d u b i c e - Trochu s nadsázkou můžeme říct, že byl Radim Nepožitek v sobotním utkání v Pardubicích našim spasitelem. V 90. minutě uplatnil svoji fotbalovou šikovnost a chytrým lobem překonal brankáře Frydrycha. Byl to gól, který nám zajistil bod, jež může hrát v budoucnu nemalou roli. Vzhledem k vyrovnání v závěru utkání Radim bod bral, zároveň si však posteskl, protože věděl, že Pardubice byly v sobotu k poražení.
4.10.Odevzdaný, mizerný výkon, hodnotil trenér Vojvodík. Juniorka schytala sedm gólůOST - ZNO 7:0, 11.kolo | Zdeněk PlánkaO s t r a v a - Už samotný úvod naznačil, že juniorka prožije v Ostravě opravdu velice špatný den. Baník v úvodních osmi minutách vstřelil tři branky a v podstatě v této krátké časové pasáži rozhodl o své výhře. Z opravdu nepovedeného úvodu jsme se nedokázali vzpamatovat a nakonec schytali od Ostravanů sedm branek, přičemž v útoku domácí takřka neohrozili. Není tak divu, že trenér Roman Vojvodík volil po utkání ostrá slova.
5.10.Kdybychom vyrovnali dříve, mohli jsme se porvat o tři body, mrzelo Dana OdehnalaPCE - ZNO 1:1, 9.kolo | Milan Šoba Foto: Jakub DubovskýP a r d u b i c e - Stoper Daniel Odehnal patřil při remíze 1:1 v Pardubicích k nejlepším hráčům na hřišti. S Radkem Mezlíkem nekompromisně čistil prostor před bránou. Naše kroky tak vedly po utkání právě za ním, aby se s námi podělil v rozhovoru o dojmy z utkání. Dan pochopitelně kvitoval vyrovnání, mrzelo ho však, že gól nepřišel trochu dřív, abychom se mohli poprat o výhru.
5.10.Doma se daří, venku to nejde. Devatenáctka v Šumperku nebodovalaSUM - ZNO 4:1, 9.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Doma neporaženi, venku však čekáme marně na první výhru. Nepovedlo se to ani na čtvrtý pokus. V Šumperku jsme prohráli 1:4, náš gól vstřelil ve 21. minutě Švejkar. V první půli ještě drželi svěřenci Luďka Zlámala se soupeřem krok a jeho těsné vedení dávalo naději na bodový úspěch. Druhé dějství však z naší strany nepřineslo povedený výkon. Šumperk přidal další dvě branky a v poklidu uhlídal výhru. My jsme se naopak v ofenzivě honě trápili. Po osmi odehraných jsme v tabulce na 8. místě se ziskem devíti bodů. Právě Šumperk nás výhrou přeskočil. Další utkání nás čeká také venku, v pátek hrajeme v Hodoníně.
7.10.Zrekonstruovaný stadion v listopadu přivítá první mezinárodní fotbalové utkáníRedakceNově zrekonstruovaný stadion v Horním parku ve Znojmě přinese fotbalovým fanouškům další radost. Na Městském stadionu v Horním parku tu ve středu 11. listopadu sehrají přátelské mezistátní utkání reprezentační celky U20 Česka a Nizozemska. „Jsem rád, že se nám společně s klubem 1. SC Znojmo FK a Fotbalovou asociací ČR v čele s předsedou Miroslavem Peltou podařilo dostat do Znojma mezinárodní utkání, které potěší určitě každého fotbalového fanouška. Díky zrekonstruovanému stadionu můžeme totiž konečně sportovním fanouškům nabídnout i nevšední zážitky, za kterými by jinak museli dojíždět. A naplňujeme tím i myšlenku, se kterou jsme pracovali od začátku rekonstrukce – že stadion budeme využívat víceúčelově,“ říká starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.
9.10.Přijede poslední Varnsdorf. Je to zrádný duel, zní ze ZnojmaZNO - VAR 2:0, 10.kolo | Martin Vymyslický, Jaroslav Zeman / Deník Foto: Libor DuchoňZ n o j m o - Zrádnější utkání už snad pro naše barvy nemůže být. K utkání 10. kola Fotbalové národní ligy k nám přijede tým z Varnsdorfu. Ten v minulé sezóně obsadil druhé místo a byl postrachem ligy, nyní je ovšem až na poslední příčce tabulky se třemi body. Tato situace samozřejmě může leckoho svádět, ne tak svěřence Radima Kučery, kteří jsou si jisti obtížnosti utkání, na což upozorňuje v článku pro Znojemský deník i kapitán Tomáš Cihlář.
9.10.Katem Varnsdorfu Rosťa Šamánek! Výhra nás posunula na první místo!ZNO - VAR 2:0, 10.kolo | Zdeněk Plánka Foto: Jakub DubovskýZ n o j m o - Konec prvního a začátek druhého poločasu byl stěžejní pro konečný výsledek celého utkání. Katem Varnsdorfu byl Rostislav Šamánek, který vstřelil oba naše góly. Nadějný náskok už jsme si ve zbytku utkání pohlídali a alespoň do soboty se dostali na první místo tabulky. Doma si navíc držíme stále skvělou bilanci. Z pěti zápasů jsme získali třináct bodů!
10.10.Zápas začal vlažně, druhou půli jsme ale zvládli skvěleZNO - VAR 2:0, 10.kolo | Zdeněk Plánka Foto: Jakub DubovskýZ n o j m o - Umět ve správnou chvíli pokárat, ale také tým pochválit a zastat se ho, to se zatím daří trenéru Radimu Kučerovi na jedničku. Byl to i případ utkání s Varnsdorfem, který jeho svěřenci zvládli vítězně 2:0. Znojemské kouče mrzely některé negativní reakce z publika právě za příznivého stavu pro naše barvy, zároveň však podotkl, že řada ofenzivních situací mohla být z naší strany vyřešena lépe. Celkově ale vyzařovala po zvládnutém utkání spokojenost. Není divu, již nyní má náš tým na kontě více bodů než za celý podzim v minulé sezóně.
10.10.Gól do šatny i ze šatny. Podívejte se, jak jsme porazili VarnsdorfZNO - VAR 2:0, 10.kolo | Redakce Foto: Jakub DubovskýZ n o j m o - Proti Varnsdorfu se nám v historii Fotbalové národní ligy příliš nedaří. Páteční večer ale tohle "pravidlo" vyvrátil. Soupeře, kterému se momentálně hodně trápí, jsme dokázali porazit po dvou trefách Rosti Šamánka 2:0. Vy se již tradičně můžete podívat na videosestřih zmíněného utkání a pochopitelně omrknout i oba góly aktuálního lídra střelecké tabulky Fotbalové národní ligy.
10.10.Druhý gól dál ráz celému utkání, domnívá se Radek MezlíkZNO - VAR 2:0, 10.kolo | Milan Šoba Foto: Jakub DubovskýZ n o j m o - Nejzkušenějším borcem v naší sestavě je stoper Radek Mezlík. A právě k němu vedly naše kroky po vítězném utkání s Varnsdorfem. Radek jakožto jedna z hlavních obranných hrází se mohl prosadit i v ofenzivě. Těsně před prvním gólem Rosti Šamánka jeho takřka jistý gól vykopávali hosté z brankové čáry. Ale jak sama letní posla v rozhovoru řekla, nejsou stěžejní individuální pocty, důležité je, že to klaplo a že máme tři body.
11.10.Že jsem lídr střelecké tabulky? Body jsou důležitější, říká ŠamánekZNO - VAR 2:0, 10.kolo | Milan Šoba Foto: Jakub DubovskýZ n o j m o - Do sezóny vlétl jako uragán a vysloužil si cenu pro Hráče měsíce Fotbalové národní ligy. Poté však přišla zranění a Rostislav Šamánek nemohl najít ten správný rytmus. V pátečním utkání se ale ukázal rodák z Jemnice, jak se patří. Dvěma góly popravil Varnsdorf a daleko nebylo ani k hattricku. I dvě trefy však stačily na výhru a také na čelo tabulky střelců.
11.10.Pochmurné nedělní odpoledne. Juniorka dostala od Jihlavy šest branekZNO - JIH 0:6, 12.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Juniorce se v posledních zápasech vůbec nedaří a svoji situaci nevylepšila ani v utkání proti Jihlavě. Ta si tak smlsla v krátkém časovém období nejen na A-týmu, ale také našich mladících. O osudu utkání bylo rozhodnuto v podstatě již v první půli, kdy soupeř vstřelil pět branek, v druhém dějství pak už utkání jen kontroloval. Prohrou však trable nekončí, v úvodu utkání se totiž ještě navíc zranil brankář Jiří Doleček.
12.10.Derby je naše! Devatenáctka oslavila první venkovní výhru!HOD - ZNO 0:3, 10.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Starší dorostenci oslavili v pátek první výhru na hřišti soupeře. V jihomoravském derby proti Hodonínu si se soupeřem poradili po dobrém výkonu poměrně jednoznačně 3:0. Branky obstarali Halčišák, Kříž a Procházka. Díky této výhře jsme se právě na Hodonín dotáhli v tabulce, momentálně jsme na osmé pozici. V dalším kole přivítáme ve čtvrtek doma Třinec.