V městskem derby Béčko neuspělo

Z n o j m o - Derby, jak se patří, se odehrálo na hřišti v Oblekovicích. Domácí IE Znojmo hostil náš B - tým a bitva to byla opravdu velmi zajímavá. SC Znojmo vstoupilo do zápasu, když ovládlo první půli. Domácí však dokázali ve druhé části na tento vývoj dobře reagovat a nakonec se připsali vítězství 3:2.

25.kolo, sobota 14.5.2011
FK Znojmo - 1.SC Znojmo-mládež, spolek B  3:2  (0:1)
Branky: 62. a 75. (PK) Kalina, 68. Procházka - 41. Helebrant, 90. (PK) Zifčák.
ČK: 88. Šplíchal.
FK Znojmo: Vítámvás - Kalina (83. Samek), Veselý, Kubošný, Adámek, Šťáva, Ostrý, Rolník, Vašíček (55. Kapitán), Černý (63. Mařík), Procházka
1.SC Znojmo-mládež, spolek B: Doleček - Müller, Alexa, Helebrant, Štajner, Benda (46. Vyskočil), Švarc, Jakub, Chaloupka (46. Bula, 54. Honz), Zifčák, Šplíchal
Počet diváků: 150

Hosté nastoupili s několika dorostenci v sestavě, z nichž někteří si odbyli premiéru v B - týmu. Na utkání to však nemělo moc velký vliv, výsledek hovoří za vše. SC začalo lépe, když se ve 41. minutě prosadil Oldřich Helebrant - 0:1.

Domácí ale v druhé půli zaveleli k útoku a v 62. minutě se dočkali vyrovnání zásluhou Lukáše Kaliny - 1:1. Do vedení pak dostal IE Znojmo Martin Procházka - 2:1. Když pak v 75. minutě proměnil nařízený pokutový kop ve svou druhou branku Lukáš Kalina, zdálo se být o vítězi derby rozhodnuto - 3:1. A také bylo. V samotném závěru sice ještě Jiří Zifčák z pokutového kopu zacílil přesně, ovšem už jen kosmeticky upravil podobu konečného skóre - 3:2. Je také nutno dodat, že od 88. minuty hrálo SC Znojmo v deseti, když červenou kartu viděl Šplíchal.

Náš Béčko tak stálo čeká na jaře na výhru z venkovního hřiště. Tento fakt se tedy nepovedlo prolomit ani proti IE Znojmo. SC Znojmo je v tabulce na desátém místě, IE je šestý.