Postup v poháru vezeme z Vysočiny, kam v 1.kole také zamíříme

Postup v poháru vezeme z Vysočiny, kam v 1.kole také zamíříme S T A R Á Ř Í Š E - Přestože po 90 minutách žádná branka nepadla, nakonec si naši hráči svou vytrvalostí vybojovali postup, když obě branky (každou v jedné části prodloužení) dal střídající Duarte Filipe Gomes Ferreira. V 1.kole tak asi ve středu 9.srpna pojedeme na půdu dalšího divizního týmu, který hrává ale na špici této soutěže FC Žďas Žďár nad Sázavou.

předkolo Mol cup, neděle 30.7.2023
FSC Stará Říše - 1.SC Znojmo FK  0:2p  (0:0)
Branky: 101. a 109.Gomes Ferreira
ŽK: 57. Cameiro Rodrigues (ZNO), 79. Trajković
Rozhodčí: Jaroslav Jahoda – Jan Nápravník, Ladislav Svoboda
FSC Stará Říše: Dutka – Chramosta (72.Špalek), Kryštůfek (K), Lát, R.Svoboda (118.Borzenko), Kvych, Cejpek, Čížek, Wiederlechner (62.Pokorný), A.Svoboda (80.Drovalov), Tupik (80.Pekárek)
Trenér: Lukáš Staněk
1.SC Znojmo FK: Škugor – Carneiro Rodrigues, Trajković, Ivanović (K), Pálfi, De Almeide Parede Neto (116.Neto De Sousa), Abdellaoui (61.Scapinelo Rodrigues), Frigerio, De Vasconcelos Adrian, Pereira Domingues (85.Gomes Ferreira), Lukčo
Trenér: Luís Filipe Saraiva Da Silva
Počet diváků: 185

Za velmi proměnlivého počasí, kdy několikrát sprchlo a déšť se střídal se slunečními paprsky se na pěkně upraveném pažitu po dvou letech ve Staré Říši opět představil náš tým, tantokrát ale úplně v jiném složení než před dvěma ročníky.

V 8.minutě Franko Škugor si stáhl míč ze vzduchu, ale vzápětí musel ukázat svoje umění a vyrazit střelu z poměrné blízkosti. Ve 32.minutě Slobodan Ivanović krásně hlavičkoval k tyčce a domácí s velkým štěstím odvrátili! A ve 39.minutě po rohu musel domácí gólman zachytávat míč na brankové čáře!

Hned ve 48.minutě Fabio Pereira Domingues hlavičkoval v pádu těsně vedle levé tyčky! V 50.minutě centr Filipa Pálfiho jen prolétl domácím vápnem a ani jeden z našich forvardů na něj na štěstí pro domácí nedosáhl! V 63.minutě naopak domácím moc nechybělo, aby u levé naší tyče uspěli! V 75.minutě pak přišla největší šance našeho týmu! Po přihrávce ze strany Carlos De Almeide Pareira Neto přestřelil v rychlosti zblízka branku! Ke konci druhé půle už se hrálo jen na půli domácích, kteří bránili bezbrankový stav a měli evidentně méně sil než naši hráči.

Hned od začátku prodloužení se obraz hry vrátil do stavu na konci 90.minuty. Ve 101.minutě zápasu se po mnoha šancích hlavou prosadil Duarte Filipe Gomes Ferreira. Otřel míč o tyč a gólman už se natahoval marně - 0:1. Stejný hráč se prosadil v šestnáctce hlavou krásně do šibenice a to ve 109.minutě. Byl trestuhodně osamocen - 0:2. Domácí se ale ještě nevzdali. Ve 114.minutě moc nechybělo a domácí hlavičkovali těsně vedle branky! Ještě to mohlo být drama! A navíc o minutu později nás od inkasování zacránila tyčka!

Postupujeme tedy stejně jako před dvěm alety do dalšího kola Mol Cupu. Pojedeme tentokrát do okresního města Žďáru nad Sázavou asi ve středu 9.srpna.

Už příští neděli 6.srpna od 17:00 hostíme doma v úvodním kole nového ročníku MSFL celek z Uherského Hradiště 1.FC Slovácko B!