Po dvou penaltách smírný výsledek

Po dvou penaltách smírný výsledek Úvodní duel MSFL na našem stadionu přinesl kvalitní fotbalovou podívanou, kterou rozuzlily dva pokutové kopy na obou stranách. Jiná branka už nepadla. Další duel MSFL bychom měli sehrát v pátek v Rosicích. Už ve středu by se měl odehrát zápas poháru ve Žďáru nad Sázavou.

1.kolo MSFL, neděle 6.8.2023
1.SC Znojmo FK - 1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)  1:1  (0:0)
Branky: 73.Kilibarda (pen.) – 78.Kratochvíla (pen.)
ŽK: 31.De Vasconcelos Adrian, 74.Trajković, 89.Gomes Ferreira – 40.Holásek
ČK: 90+2.Holásek (SOB) (po 2.ŽK)
Rozhodčí: Josef Tomanec – Luboš Drozdy, Karel Kříž
Delegát: Jiří Peřinka
1.SC Znojmo FK: Škugor – Trajković (79.Grgić), Ivanović (K), Carneiro Rodrigues, Pálfi, De Almeide Parede Neto (66.Neto De Sousa), Abdellaoui (66.Scapinello Rodrigues), Frigerio, De Vasconcelos Adrian, Lukčo (66.Kilibarda), Rachidi (29.Gomes Ferreira)
Trenér: Luís Filipe Saraiva Da Silva
1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště): Urban – Tomeška, Polák, Stropsa, Kratochvíla (K) (90+4.Růžička), Onuoha, Kočí (90.Janečka), Severa, Břečka, Koryčan (80.Koryčan), Holásek
Trenér: Pavel Němčický
Počet diváků: 300

Úvodních 10 minut patřilo soupeři, ale měl jen platonickou převahu bez šancí. DO té první jsme se v 11.minutě dostali my. Cameiro to zkoušel pěkně hlavičkou mezi 3 tyče, ale přímo do rukou brankáře Urbana. Ve 20.min. další nebezpečný centr Trajkoviće, ale žel na něj ani De Almeida, ani další náš hráč nedosáhl, jen se stadionem roznesl povzdech. Vzápětí na druhé straně Polák to zkusil z hranice vápna, ale střelu, která šla nad břevno pro jistotu tečoval Škugor na roh. Ve 33.minutě další příležitost našich modrobílých barev. Opět z pravé strany, míč prošel vápnem, ale střídající Gomes Ferreira na něj ani skluzem nedosáhl. Ve 37.minutě rozehrávali hosté přímý kop. Byl rozehrán signálem a skončil střelou pod břevno, kterou Škugor neortodoxně v běhu vyrazil!

Ve druhé půli v 70.minutě zachránila hosty od inkasování branková kostrukce! Gomes Ferreira po nádherném pasu Kilibardy hlavičkoval jen do vnitřní tyče, ale míč se odrazil směrem ven! Hned minutu na to sudí za složení našeho hráče ve vápně odpískal pokutový kop. Postavil se k němu Marko Kilibarda, ale jeho možná nepříliš prudkou střelu k tyči vychytal brankář Urban. Jenže sudí uviděl při zahrávání nějaké rychlé vběhnutí dalších hráčů a penalta se opakovala! Překvapivě se k ní pět postavil stejný střelec namířil do druhého a navíc horního rohu a vedli jsme 1:0! Naše radost ale trvala poměrně krátce. Stejnou mincí nám oplatil sudí i na druhé straně v 78.minutě. Kapitán Kratochvíla rovnou zamířil do stejného místa hned napoprvé a vyrovnal na 1:1. Do konce zápasu se oba týmy ještě snažili strhnout výhru na svou stranu, ale už se to nepovedlo ani jedné straně.

Ve středu by nás měl čekat duel 1.kola poháru ve Žďáru nad Sázavou a v pátek 2.kolo MSFL v Rosicích, ale vzhledem k tomu, že je mezi oběma zápoasy jen 48 hodin, není vyloučeno, že ještě po domluvě se soupeři a Fotbalovou asociací Česka dojde ke změnám termínů. Uvidíme.