Neznáme nic jiného - jen samé nerozhodné výsledky

Neznáme nic jiného - jen samé nerozhodné výsledky H L U Č Í N - Bod z půdy jednoho z favoriů MSFL je cenným, ale moc nescházelo a mohli jsme si odvézt všechny tři! Tak jak tak máme po 4 kolech bilanci 0-4-0 a skóre 6:6 (dvakrát 1:1, pak dvakrát 2:2).

4.kolo MSFL, pátek 25.8.2023
FC Hlučín - 1.SC Znojmo FK  2:2  (1:2)
Branky: 4. a 59. Smékal – 12.Frigerio, 31.Kilibarda
ŽK: 49.Mládek – 45+1.Pereira Domingues, 52.Neto De Sousa, 54.Ferreira, 67.Lukčo, 78.De Vasconcelos Adrian, 90+1.Carneiro Rodrigues
Rozhodčí: Matěj Dudek - Petr Lukašík, David Jurajda
Delegát: Jiří Šalata
FC Hlučín: Murin – Kovala (57.Ptáček), Holzer, Tomšů (86.Wala), Praus (77.Aririerisim), Kania (77.Kobza), Smékal, Mládek (K), Moučka, Kolaska, Buchvaldek
Trenér: Ondřej Smetana
1.SC Znojmo FK: Škugor – Ivanović (K), Carneiro Rodrigues, Pálfi, Neto De Sousa (63.Trajković), Kilibarda, Gomes Ferreira, Frigerio, Pereira Domingues (58.Rachidi), De Vasconcelos Adrian, Lukčo (76.Scapinello) Trenér: Luís Filipe Saraiva Da Silva
Počet diváků: 289

Začátek utkání se opozdil o půl hodiny, neboť náš autobus během jízdy na sever zažil v páteční špičce 4 velké zácpy kvůli neočekávaným nehodám.

Domácí se hned v úvodu (4.min.) dostali do vedení. Moučka poslal z rohu míč do šestnáctky, ten propadl až na malé vápno, kde zůstal osamocený Smékal, pro kterého už nebyl problém dostat míč do branky. Vedení domácímu favoritovi trvalo ale pouhých 8 minut, neboť jejich obrana nepůsobila jistě, toho jsme využili, centr do vápna si našel Christian Frigerio, který dělovkou trefil přesně šibenici domácí branky! – 1:1. V 18.min. měl domácí Buchvaldek na kopačce gól, ale ve stoprocentní pozici mu jeho pokus na brankové čáře zastavil brankář Franko Škugor! Náš velmi dobrý výkon byl korunován zhruba po půl hodině hry. MARKO KILIBARDA se dostal za obranu a šel na brankáře Murina, proti kterému se v zakončení nemýlil! – 1:2.

V 52.min. naše nenápadná akce, Pereira Domingues se dostal do úniku, Murin ale byl úspěšnější a připsal si pro domácí důležitý zákrok! Po přibližně hodině hry ale domácí vyrovnali. Centr Kolasky byl přesný, našel hlavu Smékala, který se v těchto situacích nemýlí a přídal svou druhou branku v zápase. V 68.min. dali domácí nebezpečný centr, míč proletěl malým vápnem a chyběl kousek, aby byl stav 3:2. Přesto jsme nakonec mohli odcházet s výhrou kapse my. V 89.min. jsme šli do přečíslení dva na jednoho, Murin ale předvedl fantastický zákrok proti Ferreirovi a podržel tak svůj tým! To byla obrovská šance... A i domácí v 9.minutě nastavení mohli rozhodnout. Buchvaldek otočil hru na Moučku, ten stříleným centrem našel Smékala, který míč tečoval těsně vedle levé tyče Škugora! Hattrick tak domácí útočník nepřipsal.

Obrali jsme tedy tým, který všechny předchozí duely vyhrál, o body a napravili tak naši vzájemnu bilanci. Můžeme polemizovat o tom, zda jsou to ztracené dva body nebo získaný bod, ale faktem je, že po dvou remízách 1:1, jsou tu další dvě remízy 2:2. Doposud jsme tedy v této sezoně MSFL nevyhráli, ale také neprohráli. Co se stane první zářijový den - to uvidíme v zápase doma proti TJ Start Brno od 17:00. Pak už nás v úterý 5.9. bude rovněž pěti odpoledne čekat 2.kolo Mol Cupu proti druholigovému 1.SK Prostějov, FK.

Luís Filipe Da Silva, trenér 1.SC Znojmo FK: "Vstoupili jsme do zápasu negativně, protože jsme ve 4.minutě inkasovali gól z rohového kopu. Pak mužstvo zareagovalo velmi dobře, dvěma dobrými kolektivními souhrami nejprve vyrovnalo na 1:1 a pak oočilo na 1:2. V prvním poločase jsme mohli dát ještě jeden gól, ale soupeř také. Ve druhém poločase jsme mohli dvakrát skórovat na 1:3, ale promarnili jsme příležitosti v předbrankovém prostoru. Pak soupeř vyrovnal. Poté jsme měli opět 3 vynikající příležitosti ke skórování, ale zápas skončil 2:2, což bylo podle mého názoru vůči nám nespravedlivé, protože jsme si zasloužili vyhrát."