5. (Čafka), neděle 4.9.2016
1.SC Znojmo FK - Městský FK Frýdek-Místek  2:6  (1:2)
Branky: 10. a 54. Dolejší (druhá z penalty) - 5., 55. a 73. Zima, 30. a 48. Fukala J., 59. Kudláček
ŽK: Bohdálek - Bystroň
Rozhodčí: Petko - Julínek, Lenfeld
1.SC Znojmo FK: Šnepfenberg - Sivera, Bohdálek, Pacula, Najnar - Kaššai, Ševčík, Veselý (65. Kochan), Stupár (41. Péč) - Merhaut, Dolejší
Městský FK Frýdek-Místek: Blažek (75. Malík) - Srubek (41. Bystroň S.), Fukala M., Kožušník, Kudláček (60. Bystroň D.) - Dryák - Želazko (41. Plewa), Blahuta (52. Kubáň), Buchlovský (63. Kopecký), Fukala J. - Zima.

Miroslav Steinhauser (Znojmo): V prvním poločase byl soupeř rychlý, agresivní a vyhrával osobní souboje. Dostal se do vedení již ve druhé minutě, po našem nedorozumění v obraně. Poté se hra vyrovnala, vstřelili jsme branku, ale do poločasu jsme opět inkasovali. Ve druhé půli jsme zlepšili agresivitu a důraz a dokázali jsme snížit z penalty na 2:3, ale vzápětí jsme po hrubé chybě v obraně opět inkasovali a soupeř dohrál zápas do vítězného konce. Pro nás krutá prohra, ale hráči si musí uvědomit, že nelze hrát pomalý profesorský fotbal. Musí přidat v agresivitě a důrazu v soubojích. Věřím, že si z tohoto utkání si hráči vezmou příklad a poučí se z individuálních chyb.

Jan Žižka (Frýdek): Dnes jsme zvítězili zaslouženě. Byly k vidění krásné akce a prosadili jsme se i střelecky, což mě těší. Kluci zaslouží pochvalu, že v horku a po dlouhé cestě, šli od úvodních minut za vítězstvím.