N15. (Čafka), středa 25.5.2016
1.SC Znojmo FK - 1. SK Prostějov  3:4  (2:3)
Branky: 2. Švarc, 22. Koch, 60. Procházka II. - 25. Hýbl, 31. Popelka, 34. Holub, 55. Smékal
ŽK: 10. Holub, 63. Hýbl (oba Prostějov)
Rozhodčí: Sedláček - Líkař, Kacká
1.SC Znojmo FK: Koukal - Novotný, Křivánek, Illek, Hambálek - Procházka II., Škarka (11. Péč), Koch, Bohdálek P. (73. Sivera) - Procházka I., Švarc
1. SK Prostějov: Grepl - Hýbl, Popelka, Grulich, Smékal (77. Sedlák) - Kyselý, Krátký, Holub (66. Jašíček, 80. Valach), Mucha - Kvapil, Hladký (53. Luža)

Jiří Kotlán (Znojmo): Utkání z naši strany začalo svižně. Ve druhé minutě se individuálně prosadil Švarc 1:0. V 11. minutě musel nuceně odstoupit po zranění Škarka a nahradil jej Péč ve středové ose. Bohužel diagnóza z pohotovosti znamená stopku pro Filipa Škarky (natržený stehenní sval). Po našem přímém volném kopu a hrubce hostujícího brankaře se míč odrazil od břevna k nekrytému Kochovi a jeho první trefou jsme vedli 2:0. Bohužel nás v těchto chvílích začali hosté přehrávat a bylo jen otázkou času, kdy se prosadí v koncovce. To co jsme si přáli, poločas udržet dvoubrankové vedení se nepovedlo. Ve 25. minutě se prosadil Hýbl a bylo sníženo na 1:2. V 31. minutě bylo ještě hůř, to Popelka vyrovnal na 2:2. Začali se nám třást kolena a soupeř byl na koni. Psychickou výhodu hosté dokázali zužitkovat a Holub ve 34. minutě otočil výsledek utkání na 2:3. Druhý poločas jsme si chtěli vzít vítězství na svou stranu v úvodu jsme se nemohli dostat do tempa. Po zbytečném faulu v pokutovém území v 55. minutě Smékal proměnil pokutový kop a bylo 2:4. Od této chvíle jsme neměli již co ztratit a vrhli své síly do útočení. V této pasáži jsme byli zase lepším týmem. V 60. minutě se také svou první trefou prosadil sice nadvakrát, ale přeci Procházka Tomáš II. Hosté bránili pořád ještě jednobrankové vedení a naše vyrovnání vyselo na vlásku. Bohužel největší svou šanci promarnil Tomáš Procházka I., když odražený míč jen patou posunul ke stojícímu brankaři. Nakonec jsme sice prohráli, ale týmově to nebylo špatné a nasazení odpovídalo síle týmu.