Rozhodčí: Trigas - Viščor, Karas
ŽK: Martiník - Moravec
FC Hlučín: Horejsek – Gebauer M., Meier, Lambert, Martiník – Veřmiřovský, Taichy, Manderla (56. Gebauer D.), Tomáš – Velička (70. Slovák), Chatrný (56. Kubík)
1.SC Znojmo FK: Koukal - Novotný, Bohdálek (41. Pacula), Křivánek, Koch - Škarka, Švarc, Moravec, Sivera (41. Stupár) - Procházka, Valenta

David Žůrek (Hlučín):Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Již od začátku zápasu se nám podařilo dostat Znojmo pod tlak. Odměna přišla v 11 minutě. Levý záložník Tomáš zamotal soupeři hlavu a přesným centrem našel Veličku, který se nemýlil. Vše šlo podle plánu. Za chvíli měl šanci na navýšení vedení po rohu Veřmiřovský. Jeho hlavička z malého vápna minula branku hostů. Od půlky první půle kluci jako by přestali hrát. V 35 minutě nás za to soupeř potrestal. Po rohovém kopu se dostal odražený míč k hostujícímu Švarcovi a ten vyrovnal na 1:1. V první půlce měl na kopačce obrovskou šanci domácí útočník Velička. Radost nám překazil znojemský brankář. Do druhé půle jsme chtěli vstoupit aktivně a strhnout vedení na naší stranu. Jenže ve 49 minutě nás soupeř dostal pod tlak. Domácímu obránci se nepodařilo odehrát míč do bezpečí a soupeř nás potrestal. Od té chvíle soupeř neměl žádnou další příležitost. Soupeře jsme dokázali dostat pod tlak, především díky výborně hrajícímu Tomáši. Několikrát proniknul po levé lajně, ale hra našich útočníků neměla potřebnou kvalitu. Okolo 65. minuty pěkně vyjel po lajně Martiník. Soupeř ho dokázal zastavit až za cenu faulu v pokutovém území. Míč na značku pokutového kopu si postavil Veřmiřovský. Jeho nepovedený pokus lapil hostující brankář. Do konce zápasu jsme se snažili aspoň vyrovnat, ale to se bohužel nepodařilo. Myslím, že to byl hratelný soupeř a měli jsme velkou šanci na zisk tří bodů.

Jiří Kotlán (Znojmo): Toto utkání mělo prověřit nejen naši fotbalovost, ale také jak se dokáže organismus hráčů srovnat s přejížděním na delší trasy. Po prvotním rozkoukávání se již v 11 minutě prosadil hlavou domácí Velička. Po obdržené brance jsme nabádali hráče k větší agresivitě na polovině domácích. To se nám osvědčilo a několikrát se nám podařilo odebírat míče již na soupeřovi polovině. Hráči si uvědomovali důležitost utkání a po stálém dorážení jsme kopali rohový kop. Domácím se podařilo sice naše náběhy přebrat, ale odražený míč z otočky v 35 minutě napálil Švarc a bylo srovnáno. V druhém poločase byla znát větší bojovnost obou mužstev. Tuto přetahovanou se podařilo jako první rozluštit našemu týmu, kdy si dobře pokryl míč Škarka a střelou z hranice velkého vápna rozvlnil síť. S tímto se domácí nechtěli smířit a po hrubých individuálních chybách našich hráčů se dostávali k zakončení. V těchto chvílích nás držel brankař Koukal. Jeho velká chvíle přišla v 70 minutě, kdy po faulu ve vápně, domácí dostali šanci srovnat z pokutového kopu. Proti byl Koukal a vystihl směr. Frustrovaní domácí se snažili všemi prostředky nás rozhodit a po vzájemném šermování dostali Moravec a Martiník v 77 minutě žlutou kartu. Utkání jsme nakonec zvládli a po utkání mohla propuknout euforie.