1.SC Znojmo FK - MFK Karviná  3:0  (2:0)
Rozhodčí: Jan Vařacha - Jiří Palát, Miroslav Fousek
ŽK: Pavlík, Formela (oba Karviná)
1.SC Znojmo FK: Kříž M. - Tofl, Dobrovolný, Hříbek (C), Macan - Tuza (56. Ondrovčák), Ondrák, Kříž J., Flachs (70. Holas) - Fukal (77. Müller), Landšperský
MFK Karviná: Ciupa - Rulíšek (14. Formela), Strnad, Pavlík (C), Rýznar (66. Němec) - Kubiena, Blanik (70. Budina), Řapek, Mareček - Pavelka, Večerka
Počet diváků: 50

Proti silnému soupeři začal náš tým velice sympaticky a tímto stylem se prezentoval v krásném slunečném počasí prakticky celou půli. Už ve druhé minutě se k dobrému centru dostal Fukal a jeho pas musel nakonec Ciupa vyrážet. O dvě minuty později pak stejný hráč vystihl přihrávku, zakončit se mu ale nepovedlo. Karviná se velice těžce prosazovala a vázla jí kombinace. I proto se Znojmo dostávalo do dalších možností. V 10. minutě dával Landšperský ve vápně pod sebe opět na Fukala, jehož střelu ale výborně vyrazil brankář Ciupa.

Náš tým se ale přece jen dočkal. V třinácté minutě byl do vápna vyslán nebezpečný centr. Míč sice nikdo netečoval, brankář ale musel zasahovat. K odraženému míči se na zadní tyči dostal kapitán Zdeněk Hříbek a poslal míč do sítě. Hosty to ale nikterak neprobudilo a koledovali si o další problém. Landšperský byl faulován ve vápně a byl nařízen pokutový kop. Ten sice Ondrák nasměroval do břevna, svěřenci trenéra Paula ale situaci dohráli a Jaroslav Fukal dostal míč do sítě. Znojemský brankář Kříž musel v první půli zasahovat prakticky pouze jednou. Zpoza vápna ho prověřil Řapek.

Ve druhém dějství už Znojmo nemělo takovou poziční převahu, míč naopak drželi více na kopačkách hosté. Náš tým se soustředil na poctivou defenzivu a hrozil z rychlých brejků. Karviná se nedokázala i přes větší aktivitu prosadit. Brankáře Kříže tak ohrožovaly pouze střely ze střední vzdálenosti. Ty měl na starosti výhradně Pavelka. Zvláště jeho pokus z 61. minuty byl nesmírně nebezpečný. Kříž stačil míč vyškrábnout na břevno. Definitivní pojistka na znojemské vedení přišla v 70. minutě, kdy se sám na bránu řítil Jaroslav Fukala a nemýlil se. Znojmo tak stále drží jarní neporazitelnost na domácím hřišti.

"Do utkání jsme vstoupili aktivněji než soupeř. Už od začátku jsme Karvinou dostávali pod tlak a vytvořili si několik šancí. Jedna z nich byla se štěstím proměněna. Krátce poté jsme nedali penaltu, ale naštěstí jsme situaci dohráli do gólu. Do druhého poločasu jsem nabádal kluky, abychom zbytečně nezalezli, vedení 2:0 bylo ošemetné. Karviná sice měla míč více v držení, ale věřil jsem, že bychom třetím gólem mohli rozhodnout, což se také stalo. Výhru jsme si zasloužili." zhodnotil utkání trenér Znojma Miroslav Paul

"Utkání jsme nezvládli po fotbalové a především morální stránce. Domácí měli daleko větší vůli po vítězství a trestal naše chyby, které pramenily z nekoncentrovanosti." řekl po utkání trenér Karviné Jindřich Dohnal