Teplý po Českých Budějovicích: o sedmé brance v sezóně, pozici v týmu a pohledu na fotbal

Teplý po Českých Budějovicích: o sedmé brance v sezóně, pozici v týmu a pohledu na fotbal Z N O J M O - V novém kalendářním roce to Kuba Teplý nemá snadné. Pětadvacetiletý útočník nejprve během zimní přípravy utrpěl menší zranění, na jaře poté přišel o místo v základní sestavě. Střelec sedmi gólů ve Fortuna:Národní lize po utkání s Českými Budějovicemi reagoval na svoji pozici v týmu, ale rovněž zmínil, jak ani po narození druhého dítěte neodsunul své povolání na druhé místo. Teplý po zápase odpovídal:

na to, jak viděl prohru s lídrem soutěže…
Nehráli jsme žádného zaňďoura. Jak se však říká pořekadlo - nedáš - dostaneš. Měli jsme první šanci, škoda, že Kuncikovi (Dominiku Kuncovi - pozn. red.) to sjelo. Bylo to těsně vedle tyčky. Dvě tři minuty na to přišel centr, borec na první tyči prodloužil a 1:0 vedly Budějovice. Ve druhém poločase jsme určitě chtěli vyrovnat. Trenér tam dal Alexe Kuffoura, že se bude hrát na dva útočníky, že to zjednodušíme. Poté byl před šestnáctkou odpískaný faul, 2:0 po přímáku. Za každou cenu jsme chtěli dát gól. Jejich borec však poté běžel sám na gólmana na 3:0. Dohání se to těžko. Já jako střídající hráč chci na poslední minuty dát gól nebo s tím něco udělat. Pak se to otevře, oni jsou v laufu, do čeho kopnou, jim spadne. Podařilo se nám snížit na 1:4 a na 2:4. Následně jsme dostali gól na 2:5.

na to, jak bylo obtížné se vyrovnat s rozhodujícími góly Českých Budějovic ve druhém poločase…
Věřím za každé situace. Je mi jedno, jestli je to 4:0 nebo 0:0. Když jdu na hřiště, tak s tím, že chci dát gól a že chci vyhrát. Člověk může otočit během patnácti minut a dát tři góly. Za stavu 0:4 to však bylo složitější. Jak jsme dali na 2:4 a bylo sedm minut do konce, tak se možná s tím ještě něco dalo udělat, ale jak dali na 2:5, vše již bylo těžké.

na svoji branku…
Viděl jsem, jak Drew (Andrew Conner - pozn. red.) to měl u šestnáctky na druhou nohu, takže to píchl špičkou, frajerovi to proletělo mezi nohama a dostalo se to ke mně, takže jsem se jen zpevnil. Obránce to chtěl odkopnout, kopl mi do nohy, pak jsem byl už sám a naštěstí jsem to trefil.

na současnou pozici v týmu a v čem je to pro něj nejnáročnější…
V čem? V psychice. Abych byl stále soustředěný. Jak už jsem říkal, když jdu na těch pár minut, chci dát gól, pomoci týmu a snažit se pomoci na sto procent.

na nedávno narozeného druhého potomka a skloubení s fotbalem…
Když jsem na hřišti, tak se na to snažím nemyslet. Každý zodpovědný otec však chce zabezpečit rodinu. Hlavně ať jsou všichni zdraví. Fotbal je pořád na prvním místě, živí nás to, takže fotbalu musím dávat na sto procent. Už však třeba s kluky nejdeme na kávu, nehrajeme playstation, ale jsem s rodinou. Přítelkyně je s dětmi ve Frýdku-Místku, já jsem tady. Střídáme se, na týden jsou tady, já zas pak jedu do Frýdku. Když je volno, tak se vždycky otáčíme do Frýdku na jeden dva dny, pak valíme do práce tady.