Patnáctka ve Žďáru kousek od medaile

Patnáctka ve Žďáru kousek od medaile Ž ď á r n a d S á z a v o u / Z n o j m o - (foto: Zdeněk Smejkal) Nový rok tradičně startuje pro naši U15 halovým turnajem ve Žďáru na Sázavou. I tentokrát se zde sešla fotbalová kvalita. Naši borci se propracovali přes základní skupinu a čtvrtfinále do bojů o medaile, která jim nakonec jen těsně unikla a obsadili čtvrté místo.

Na zápolení O pohár města Žďáru nad Sázavou se sjelo čtrnáct týmů, hned s dvěma celky přijela Sigma Olomouc, která patřila také mezi největší favority turnaje, což se ostatně i potvrdilo. Naše barvy obsadily v jedné ze dvou základních skupin druhé místo, což znamenalo postup do čtvrtfinále a souboj z nevyzpytatelným Výběrem Jihomoravského kraje. Ten se nám ale povedlo v dramatickém souboji porazit. V semifinále už to byl ale pro svěřence trenérů Václava Dvořáka a Milana Moravce jiný resultát. Ústí nad Labem jsme podlehli vysoko 3:7. O bronz jsme si to tak rozdali s jedním z týmů Sigmy Olomouc a ani tady to bohužel nevyšlo. Červený celek Sigmy se radoval z výhry 7:4. I pohár pak mířil na Hanou, modrý tým Olomouce porazil v dramatickém finále Ústí nad Labem 4:3 po prodloužení.

POŘÁDÍ: 1. Sigma Olomouc modrá, 2. Ústí nad Labem, 3. Sigma Olomouc červena, 4. 1. SC Znojmo, 5. Žďár nad Sázavou, 4. Výběr JMK, 7. Tempo Praha, 8. Svratka Brno žlutá, 9. Kroměříž, 10. Šumperk, 11. Písek, 12. Svratka Brno červená, 13. Strakonice žlutá, Strakonice červená