Starší dorost zvládl v přípravě přestřelku s áčkem Šatova + videosestřih

Starší dorost zvládl v přípravě přestřelku s áčkem Šatova + videosestřih J e v i š o v i c e - Třetí přípravné utkání odehráli naši starší dorostenci tuto sobotu a byl to pikantní duel. Naším soupeřem byl A-tým Šatova. V tradičně větrném počasí v Jevišovicích, což je dobře patrné i na našem sestřihu, se hrál ofenzivní fotbal a k vidění bylo rovnou devět branek. V přestřelce jsme nakonec byli úspěšnější my, když jsem v druhé půli otočili nepříznivé skóre z první půle.

1.SC ZNOJMO U19 - ŠATOV (ATÝM) 5:4 (2:3)

Branky Znojma: 13. Wasccher (Landšperský), 30. Dúcký (Tofl), 55. a 65. Šmíd (Dúcký), (J. Kříž), 78. J. Kříž (Dúcký)

Sestava Znojma: Šurkala - Kulíšek (46. Garčic), Tofl, Pelán (Z. Hříbek), Šmíd - Fukal (c), Procházka, Franc (46. J. Kříž) - Wascher, Landšperský, Dúcký

Celý zápas by se dal rozklíčovat na jednotlivé fáze, kdy každý z týmů měl období, kdy dokázal dostat soupeře pod tlak. Pokud bychom spočetli všechny šance, měli jsme jich více, Šatov byl však velice efektivní. Hlavně bývalý znojemský hráč Štefan Czucz (kromě něj s v šatovské sestavě objevili i Emil Pospíchal či Than Le Minh) dělal obraně problémy, jednou ho dokonce zastavila i tyč. Tu trefil v první půli i náš útočník Radim Wascher. Oba dva forwardové nakonec gólu později docílili. I kvůli zmíněné větší efektivitě ovládl Šatov první poločas v poměru 3:2 ze svého pohledu.

V druhém dějství se nám však povedlo i díky dvěma brankám Adama Šmída utkání otočit. Oba góly padly ze stanadardních situací. Vítěznou tečku si pak schoval na 78. minutu Jakub Kříž. Celou akci rozjel, uvolnil na levém křídle Dúckého, který mu přihrávku oplatil a byl z toho poměrně pohodlná branka.

Trenér Znojma Luděk Zlámal: Ve třetím přípravném utkání měla zelenou ofenziva, která měla navrch nad defenzivou. Navíc jsme nevyužili další minimálně čtyři čisté nájezdy, které hráči neřešili správným způsobem. Když k tomu přidáte soupeře lepšího v útočné fázi, vyšel z toho tento spíše hokejový výsledek. Výkonem mě potěšil Adam Šmíd, Jakub Kříž, Tomáš Procházka a celé útočné trio.