U19 lídra tabulky z Kroměříže trápila, remíza byla na dosah

Z n o j m o - V sobotu čekal na naší U19 nejtěžší možný soupeř. V domácím prostředí jsme přivítali vedoucí Hanáckou Slavii Kroměříž, která míří takřka nezadržitelně za postupem. Svěřenci Luďka Zlámala však favoritovi připravili krušné chvíle. Hosté sice nakonec zvítězili, ale pouze jednobrankovým rozdílem. Remíza byla opravdu na dosah.

24. (Čafka), sobota 16.5.2015
1.SC Znojmo FK - SK Hanácká Slavia Kroměříž  0:1  (0:1)
Branka: Ferko
ŽK: Hříbek, Slavík, Landšperský - Michálek, Berky
Rozhodčí: Mayer J. - Petrucha, Palát
1.SC Znojmo FK: Šurkala - Z. Hříbek, Pelán, Borovec, Ondrák - Morong, Holčapek (70. Fukal), Slavík, Šálek (63. Dúcký) - J. Kříž, Landšperský

Kroměříž do Znojma přijela jako vedoucí tým tabulky a se skóre 56:16. Druhý nejproduktivnější útok soutěže se ale díky naší dobře pracující obraně zasekl. Hanáci vévodí i venkovní tabulce, tentokrát se ale na hubenou výhru pořádně natrápili. Jediná branka padla po přesné hlavičce z 58. minuty.

Znojmo je v tabulce po prohře nadále na šesté pozici a na pátý Havlíčkův Brod ztrácí tři body. Kroměříž je naopak, jak už bylo zmíněno, stále na první pozici a směřuje za postupem.

Luděk Zlámal: Utkání s lídrem tabulky bylo z naší strany bohužel více o bojovnosti a soubojích než o fotbalových dovednostech v tom měli hosté ve druhém poločase navrch. Ještě jeden aspekt hovořil pro soupeře a tím byla útočná fáze a hra útočníků. Naopak dobrou práci odvedla naše obrana i s brankářem. Asi si sami nemysleli, že to budou mít tak složité.