Devatenáctka podlehla Vítkovicím, těsně a po velkém boji

Z n o j m o - Náš tým již pod vedením trenéra Tibora Dudy poprvé v sezóně prohrál venku - ve Vítkovicích. Bylo to však po velkém boji. Za celý zápas jsme si vypracovali několik dobrých šancí, proti však byl domácí brankář i trocha štěstí. Vedení 2:0 se nakonec povedlo pouze korigovat, vyrovnat už jsme nestihli. Jedinou branku našeho týmy vstřelil Kubilay Yilmaz

8. (Poruba), pátek 3.10.2014
MFK Vítkovice - 1.SC Znojmo FK  2:1  (1:0)
Branky: Hanslík, Kaleta - Yilmaz
ŽK: Surovec - Tofl, Kříž J., Šálek
MFK Vítkovice: Kodeš - Kaleta, Majkut, Uher, Koval - Niemczyk (90. Holý), Surovec (86. Janoško), Massaniec, Hanslík - Šindler, Wzientek (50. Sakmar)
1.SC Znojmo FK: Konvalina - Tofl, Dobrovolný, Hříbek, Šálek - Kříž J. (58. Landšperský), Slavík, Sokol (85. Borovec), Ondrák (64. Holčapek) - Kirschner, Yilmaz

Vítkovice měly dobrý začátek, kdy náš tým poměrně zatlačili, vyústěním byla branka Hanslíka z 10. minuty. Pak už přišly i naše chvíli. Duo našich útočníků Petr Kirschner - Kubilay Yilmza dělalo vítkovické obraně velké potíže. Bohužel se z množství šancí žádná neujala. Buď naše možnosti zhatila nepřesnost nebo brankář Kodeš.

Plány na vyrovnání skóre a možné otočení výsledku výrazně zkomplikoval rychlý gól soupeře v druhé půli. V 50. minutě se trefil Massaniec. V dalším průběhu už Vítkovice tento výsledek jen bránily. Naše ofenzivní rejdy ovšem bohužel přinesly pouze snížení z kopačky Kubilaye Yilmaze.

"Z našeho pohledu je vítězství povzbudivé, nicméně hra obou týmů byla velmi jednoduchá, nepříliš pohledná. Ale i takové zápasy se někdy hrají a my jsme rádi, že jsme tento zápas zvládli." zhodnotil utkání trenér Vítkovic Pavel Šulák

"Viděli jsme velice kvalitní zápas. Bohužel se nám výsledkově nepodařil, přestože jsme si vypracovali řadu šancí, měli jsme však velké problémy. Soupeř se dvakrát prosadil po centrech ze strany hlavou, nicméně i přes prohru jsem byl s výkonem spokojen." řekl k zápasu trenér Znojma Tibor Duda