Žďárský obrat

Žďárský obrat Poslední přípravný zápas nám ve Žďáru výsledkově nevyšel a to navzdory našemu vedení 2:0 už ve 13.minutě.

příprava, sobota 1.8.2020
FC Žďas Žďár nad Sázavou - 1.SC Znojmo FK  3:2  (1:2)
Branky: 40., 70., 75. - 1.Okleštěk, 20.St.Hillaire
1.SC Znojmo FK: Fikret Karajbic (ze Sokola Hostouň) - Zedníček, Vocilka, Krakovčík, Prokeš (46.Šomšák) - Maveritt - Řehola (46.Garčic), Moravec, Okleštěk, Poláček (46.Goncalves) - St.Hillaire (71.Pohanka)

Už v 1.minutě jsme se ujali vedení gólem Tomáše Oklešťka. Když pak ve 13.minutě přidal druhý gól Kathon Kenroy St.Hillaire, vypadalo to, že bychom mohli vyhrát. Leč domácí ve 40.minutě po rohu snížili a v poslední čtvrthodině zápasu po brejku a pak po našich chybě ve středu hřiště žel otočili na konečných 3:2. V samém závěru ještě mohl vyrovnat Radim Pohanka, ale žel trefil jen břevno.

Milan Volf, trenér 1.SC Znojmo FK: "Začali jsme výborně, podařil se nám vstup do utkání. Hned v první nebo druhé minutě jsme vstřelili branku. Hráli jsme dobře, ovládali jsme hru. Pak jsme asi ve 20.minutě přidali druhou branku. Ještě jsme chvilku hráli, líbilo se mi, jak kluci kombinovali. Měli jsme míč často ve své moci, soupeře jsme moc k ničemu nepustili. Pak jsme pomalu začali polevovat a vyústěním toho bylo vinou nedůrazu snížení na 1:2 po rohovém kopu. Druhý poločas to bylo zklamání, ten se absolutně nepovedl. Dostali jsme branky po rychlých brejcích. V závěru jsme mohli ještě Radimem Pohankou vyrovnat na 3:3, ale Radim trefil břevno."