Tlak, šance, neproměněná penalta a pak tři góly soupeře

Tlak, šance, neproměněná penalta a pak tři góly soupeře Nadpis vystihuje ve stručnosti průběh našeho posledního domácího zápasu v této sezoně ve F:NL. Stále máme možnost se zachránit.

29.kolo F:NL, sobota 18.5.2019
1.SC Znojmo FK - MFK Vítkovice  0:3  (0:0)
Branky: 73.Januška, 78.Praus, 82.Chvěja
ŽK: 28. Buček - 62.Vasiljev
Rozhodčí: Vojkovský Jakub - Podaný Marek, Mojžíš Jakub
Delegáti: Zeman Libor, Zavadil Zdeněk
1.SC Znojmo FK: Buček (C) – Cihlář, Cuković, Maksić, Helísek – Machalík, Dramé (76.Harmon), Šmehyl, Kunca – Kuffour (60.Teplý), Beganović
MFK Vítkovice: Květon – Praus, Vasiljev, Holiš, Bzirský (89.Leixner) – Chvěja (85.Tilscher), Kaloč, Surzyn, V. Cverna – Mikula (C), Januška (90.Vrzal)
Počet diváků: 385

Do zápasu nemohli zasáhnout Andrew Conner a Jan Mudra, oba duel vynechali kvůli čtyřem žlutým kartám. Do základní sestavy se naopak vrátil Dominik Kunca, který si v Sokolově odseděl karetní trest. Vůbec poprvé se na lavičce objevil sedmnáctiletý dorostenec Radim Pohanka.

Oproti předešlým utkáním znojemští fotbalisté na svého soupeře vlítli a byli jednoznačně aktivnějším mužstvem. Během úvodní půle si však nebezpečné situace téměř nevytvářeli. Buď se jim na kopačky dostavila nepřesnost nebo byli při zakončení až příliš zbrklí. Výjimkami tak byly šance Dženise Beganoviče. Ten nejprve u hranice malého vápna střílel vysoko nad bránu Josefa Květoně, aby v závěru první půle nechal vítkovického brankáře vyniknout reflexním zákrokem.

Druhý poločas nabídl o mnoho více vzruchu. Téměř po hodině hry se po spolupráci se Šimonem Šmehylem činil Mahamadou Dramé, francouzský hráč nastřelil tyč. Třiašedesátá minuta poté přinesla zlomový okamžik. Tomáš Cihlář byl faulovaný ve vápně, David Machalík však pokutový kop nezvládl. Z dorážky neuspěl ani David Helísek. V třiasedmdesáté minutě tak do vedení šly překvapivě Vítkovice, když Jiří Januška zaslal střel z dálky přesně k tyči - 0:1! O pět minut později bylo pro znojemské ještě hůře, pokus Matěje Prause se od tyče odrazil za bezmocného Bučka - 0:2! Aby toho nebylo málo, tak ve dvaaosmdesáté minutě hosté udeřili potřetí, Martin Bzirský hlavičkoval do země, ze které míč letěl do brány - 0:3. Znojemští hráči ještě bojovali, na bodový zisk to však nestačilo. O sestupujících tak rozhodne až 30. kolo.

Bohumil Smrček, asistent trenéra 1.SC Znojmo FK: "Hráli jsme prakticky jen na jedné půlce, byl tam drtivý tlak, to rozhodovalo, kdo dá první branku, bohužel jsme neproměnili obrovskou šanci v podobě penalty. Mám pocit, že to ovlivnilo celé utkání a že pak na hráče padla taková deka, soupeř poté trefil krásně z 20 metrů k tyči na 1:0 a pak se to už hrálo hop nebo trop. Buď to vyrovnáme nebo ne. Ale oni přidali z otevřené obrany ještě 2 branky a utkání skončilo 3:0. Dokud existuje šance na záchranu, budeme o ni bojovat a nic nevzdáváme!"

Jiří Balcárek, trenér MFK Vítkovice: "Máme personální problémy, osm lidí chybělo. Střední zálohu hráli dva dorostenci, postupem času tam chodili další. Zápas se dohrával v pěti dorostencích. Bránili jsme, v obranné fázi hráli 5-4-1. Ve druhém poločase přišly naše okamžiky, kluci to odehráli dobře. Když jsem zápas na podzim analyzoval, tak Znojmo každou šanci využilo. Teď naopak. Neřekl bych, že by Znojmo kromě penalty mělo nějakou stoprocentní šanci, kterou si vypracovalo. Trošku se to obrátilo, takový je fotbalový život."

• Sestřih 29. kola F:NL - 1 SC Znojmo FK - Vítkovice | přehrát