Skvělý vstup do ligy! Gólové představení v Kolíně

K o l í n - Lepší vstup do ligy jsme si snad ani nemohli přát. Nad nováčkem z Kolína jsem totiž zvítězili velkým rozdílem 4:0. Nebylo to však nic jednoduchého, soupeř v úvodu kousal a uklidnila nás až brzká branka Tomáše Oklešťka v šesté minutě. Pak už měli svěřenci trenéra Machaly utkání pod svoji kontrolou a dokázali přidat ještě tři branky. V důležitých chvílích navíc podržel spoluhráče gólman Doleček.

1.k. FNL, neděle 3.8.2014
FK Kolín - 1.SC Znojmo FK  0:4  (0:2)
Branky: 6. Okleštěk, 29. Žondra, 52. Kovačić, 77. Pázler
ŽK: 42. Petrášek, 75. Jelínek – 89. Cihlář
Rozhodčí: Jiří Houdek - Jaroslav Kubr, Jakub Hrabovský
FK Kolín: Čižinský – Biško (C) (38, Klimpl), Jelínek, Klapka, Stejskal (46. Jukl), Kučera, Hanuš, Mujagić (68. Bláha), Jurečka, Čížek, Petrášek
1.SC Znojmo FK: Doleček – Helísek, Yonov, Buchta, Cihlář – Lacko (C), Okleštěk (89. Hudec), Kovačić – Stáňa (89. Hříbek), Žondra, Pázler
Počet diváků: 1230

Do znojemské brány se ke svému debutu ve FNL postavil brankář Jiří Doleček a hned v úvodu měl práci. Kolín totiž vstoupil do utkání s kuráží. Ve čtvrté minutě šel Kučera sám na bránu. Jeho střelu Doleček zlikvidoval a ztlumený míč pak z brankové čáry vykopával Cihlář. Náš tým se uklidnil v šesté minutě, kdy přímý kop ukázkově zakončil Tomáš Okleštěk.

Kolín byl i nadále nebezpečný, ovšem do větší šance se nepropracoval. Znojmo kontrolovalo na velmi těžkém terénu hru a zdánlivě hrálo v poklidu. Sem tam ale vyrazilo na smrtící útok. V 29. minutě byl ve velké šanci Libor Žondra, jehož hlavičku zlikvidoval Čižinský. Následně se ovšem k míči dostal Stáňa a jeho pas už dokázal znojemský hrot nohou usměrnit do sítě. Druhý gól dostal domácí hodně dolů, navíc přišli o zraněného kapitána Biška.

Do druhé půle vstoupili Kolínští aktivně, už v 52. minutě je ovšem uzemnila parádní rána Miro Kovačiće z halfvoleje. Vzápětí měl sice obrovskou šanci domácí Jurečka, Doleček však vytáhl proti střele z bezprostřední blízkosti fenomenální zákrok. To byla ale ojedinělá šance, jinak náš tým kontroloval hru.

Nejen, že kontroloval, ale dokázal vsítit ještě jednu branku. Stáňa poslal krásnou kolmici za obranu na Jana Pázlera a ten naplnil svoji střeleckou pohodu z přípravu. Zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Krásná návštěva 1230 diváků nakonec viděla znojemské vítězství 4:0.