Skalicu sestřelil v přípravě dvěma góly Broňa Stáňa

Skalicu sestřelil v přípravě dvěma góly Broňa Stáňa B o ž i c e - Dobrou střeleckou formu v přípravě potvrdil v utkání proti Skalici Bronislav Stáňa. Rychlonohý útočník zařídil výhru nad exprvoligovým slovenským soupeřem dvěma góly. Na hřišti v Božicích přišly obě jeho trefy v druhém dějství, kdy jsme zlepšili výkon z úvodního poločasu. V tom prvním naopak měli více ze hry hosté ze Skalice, své šance však neproměnili.

příprava Božice, středa 6.7.2016
1.SC Znojmo FK - MFK Skalica  2:0  (0:0)
Branky: 63. a 72. Stáňa
ŽK: Neoveský, Majerník
1.SC Znojmo FK: Halouzka - Javůrek, Odehnal, Svozil, Vavřík (59. Garčic), P. Demeter, R. Demeter, Stáňa, Nepožitek, Kirschner, Yilmaz
MFK Skalica: Pavličko - Hlavatovič (56. Vrabec), Majerník, Konečný, Mizerák - Švrček (46. Človečko), Lipták, Neoveský, Hruška (80. Vrábel) - Šebesta, Milunovič (70. Jakubek)

Do utkání tentokrát nenastoupily dvě jedenáctky. Druhá skupina měla trénink na Městském stadionu v Horním Parku. Ve stavu zraněných jsou stále Tomáš Cihlář a Šimon Šumbera. V úvodu utkání měli více ze hry hosté ze Skalice, což v podstatě platilo pro podstatnou část prvního poločasu. Zprvu hrozili především ze standardních situací. V deváté minutě se dokonce slovenskému týmu povedlo vsítit po rohovém kopu branku, ovšem radost Majerníka byla předčasná. Po jeho důrazné dorážce byl pískán ofsajd.

V 15. minutě pak mohlo zahřmět již opravdu. Zákrok na Nepožitka sudí pustil a následně tak mohl jít z pravého křídla sám na brankáře Švrček. Gólmanu Halouskovi udělal kličku, následně ovšem místo odkryté brány napálil tyč. Ve 24. minutě jsme o sobě poprvé dali vědět my. Povedený signál po rohovém kopu zakončoval Broňa Stáňa, svůj třetí gól v přípravě však nevsítil, jeho čas ale měl teprve přijít. Poté už to ale byla opět Skalica, která zahrozila. Konečný byl u míče dřívé než Halouska a hlavou orazítkoval břevno. Gólem pak neskončil ani přímý kop Honzy Javůrka. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhé dějství načalo nastřelené břevno Nepožitka a na druhé straně pak velká šance hostů. Hruška dostal míč předložen na stříbrném podnosu. Ve velké tutovce však střílel těsně vedle tyče. Gólu se diváci dočkali až v 63. minutě. Gólman Skalice sice nejprve vyrazil střelu Robina Demetera, ovšem za velkým vápnem se k míči dostal Bronislav Stáňa a potvrdil roli nejlepšího střelce v přípravě. I s drobnou tečí uklidil míč na zadní tyč. Po chvíli to pak mohlo být už o dva góly. Radim Nepožitek našel centrem ze standardky na vzdálenější tyči Jardu Svozila, gólman se však blýskl.

Druhý poločas nám vyšel daleko lépe než úvodní část a dokumentovala to i 72. minuta. Při brejkové situaci vyslal Kubilay Yilmaz od poloviny hřiště do úniku Bronislava Stáňu a ten svoje sólo zakončil nekompromisně. Skalica se v této fázi hry dostávala do šancí jen sporadicky. Jedna velká možnost se jí ale ještě naskytla. Šebesta už byl ovšem příliš blízko brankáři Halouskovi, který navíc předvedl dobrý zákrok. My naopak mohli skóre ještě navýšit. Takřka jistý gólový pokus Robina Demetera však Skaličtí vykopli z brankové čáry.

Radim Kučera: Utkání trochu ovlivňoval překvapivý vítr, ale hřiště v Božicích bylo připraveno perfektně. Oproti minulým přípravným utkání jsem zvolil variantu, že jedna jedenáctka odehraje celých 90 minut a v sobotu bude hrát zase druhá jedenáctka. První poločas byla Skalica lepší, kdybychom prohrávali 0:2, 0:3, bylo by to v druhém dějství těžké otáčet. Druhý poločas jsme pro změnu byli lepší my a své šance jsme dokázali proměnit. Oba týmy přemýšlely spíše nad ofenzivní části, než defenzivní.