FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)

Z Valašska bez vstřelené branky i bez bodů

Z Valašska bez vstřelené branky i bez bodů Z L Í N - Včera hned několik fotbalistů domácích bylo na 1.lize v Liberci, dnes dopoledne nastoupili proti našemu týmu a posílili tak B-tým Fastavu Zlín a nakonec přispěli k další porážce našeho celku.

5.k. Fortuna MSFL, neděle 29.8.2021
FC Fastav Zlín B - 1.SC Znojmo FK  4:0  (3:0)
Branky: 7.Hellebrand, 22.Tkáč, 40.Bobčík, 89.Lehký
ŽK: 52.Bobčík, 57.Nečas - 10.Moučka, 50.Krakovčík, 68.Kočík
Rozhodčí: Slabý Jiří - Silný Zdeněk, Grečmal Michal
Delegát: Vítek Jakub
FC Fastav Zlín B: Šiška – Němeček, Jura, Slovák, Hellebrand (71.Lehký), Pafka (C), Bobčík, Tkáč (57.Mlýnek), Hrdlička (81.Číž), Pobořil (81.Uhřík), Nečas (57.Strachoň)
1.SC Znojmo FK: Kofroň - Žalud, Prokeš (41.Anso Asante), Kočík, Papež, Krakovčík, Moučka (73.Bakaj), Okleštěk, Fládr, Russmann (81.Foltýn), Kirschner (C) (82.Vocílka)
Počet diváků: 127

Po střele Davida Moučky v 5.minutě, která šla kousek nad branku a o minutu později lišácký pokus o lob, který brankář těsně vystihl, se žel už v 7.minutě gólově prosadili domácí. Po chybě v pravé části naší obrany přišel centr na druhou tyč, kde číhal Hrdlička. Jeho hlavička skončila na tyčce, ale k odraženému míči se dostal Hellebrand a poslal míč na druhou stranu, než kde stál brankář Zdeněk Kofroň - 1:0. Odpovědět mohl David Moučka, ale jeho střelu gólman Šiška zlikvidoval. Sám střelec si o pár chvil později vysloužil žlutou kartu. Ve 21.min. se ani Zdeňkovi Fládrovi ani Martinu Krakovčíkovi nezdařilo vsítit branku a byli jsme potrestáni na druhé straně. Ve 22.min. Tkáč (včera dal rozhodující gól v 1.lize v Libereci) si obešel i brankáře Zdeňka Kofroně a uklízel míč do odkryté sítě - 2:0. Nepřesnost našich přihrávek se po druhém gólu stupňovala, což nám bránilo v zakládání akcí. Ve 41.min. zvýšili domácí už na 3:0. Dva na jednoho šli po zaváhání našich hráčů a Bobčík se rozhodl pro zakončení formou přehození brankáře, což se mu povedlo.

Druhou půli se naši hráči snažili o převahu, byli více na míči, hrálo se více na půli domácích. V 55.min. Petr Kirschner hlavičkoval kousek nad horní roh branky! V 72.min. se po chybné rozehrávce gólmana Zdeňka Kofroně dostal ke střele jeden z domácích a míč otřel shora o břevno! I nejlepší střelec soutěže Tomáš Okleštěk mohl čtvrt hodiny před koncem přidat svůj další gól, ale nastřelil jen brankáře Šišku. Další velkou šanci jsme měli v 78.min., kdy se k přímému kopu postavil Zdeněk Fládr, ale brankář domácích vytáhl míč bravurně na roh! Podobně se ukázal i náš stráže svatyně Zdeněk Kofroň, jen byl ohrožován ze hry. V 88.min. ještě Dávid Kočík odkopl před hráčem Zlína B, jinak by zakončoval do prázdné branky. Ovšem o minutu později skóre na 4:0 uzavřel Lehký, který se opřel do míče a rozvlnil síť.

O první bod(y) se tedy pokusíme znovu na vlastním stadionu, kdy v pátek 3.září hostíme od 17:30 celek z Nového Města na Moravě SFK Vrchovina.