Arena Cup: Soustředění opouštíme čtvrtým místem. Kvalitní podívanou rozhodla první půle

Arena Cup: Soustředění opouštíme čtvrtým místem. Kvalitní podívanou rozhodla první půle Našemu týmu se třetí místo na Arena Cupu vybojovat nepodařilo. V závěrečném vystoupení na turnaji svěřenci Leoše Kalvody nestačili na polský Zagłębie Sosnowiec 2:4, když hned tři branky inkasovali v prvním poločase. Vůbec poprvé se ve znojemských barvách prosadil Marko Marciuš.

Turnaj Medulin Chor., neděle 27.1.2019
Zagłębie Sosnowiec (Polsko - 1.liga) - 1.SC Znojmo FK  4:2  (3:1)
Branky: 26., 33., 44.Gabedava, 82.Nowak - 45.Marciuš, 68.Teplý
ŽK: 76.Pawlowski
Zagłębie Sosnowiec (Polsko - 1.liga): Kudla (46.Hroššo) – Migas (46.Nawotka), Cichocki, Toth, Udovčic (46.Mraz) - Gressak (80.Jedrych), Mozdzden (46.Milewski), Ryndak, Pawlowski, Ivanišvili, Gabedava
1.SC Znojmo FK: Buček – Helísek (75.Krčík), Avdič, Čukovič (75.Malár), Cihlář (K) – Kokorovič, Dramé (62.Cheredea) – Marciuš, Beganovič (75.Moravec), Mudra (46.Štrombach) – Teplý

Na rozdíl od předcházejících duelů provedl Leoš Kalvoda jen tři změny v sestavě. Do brány se postavil Antonín Buček, na stoperské dvojici se objevil Muamer Avdič a Marko Marciuš se nastoupil v útočné fázi hřiště.

Úvodní minuty patřily momentálně poslednímu týmu polské nejvyšší soutěže, který byl aktivnějším celkem. Byl to právě Zagłębie Sosnowiec, jež otevřel skóre zápasu, když v šestadvacáté minutě se poprvé prosadil Giorgi Gabedava, gruzínský útočník zvládl zakončit rychlý protiútok – 0:1. O sedm minut později protivník vstřelil další branku, Gabedava tentokrát z ofsajdové pozice úspěšně dovršil další akci soupeře - 0:2. Ze strany polského celku a především Gabedavy se nejednalo o konečné úřadování v první půli, když Gruzínec hattrick završil ze sporné penalty – 0:3. Ještě do poločasu zvládl snížit Marko Marciuš, ten svoji první branku v klubu završil i s postrčením protihráče – 1:3.

Do druhé půle udělal trenér Kalvoda jednu změnu, Jana Mudru nahradil David Štrombach. Kvalitní fotbal pokračoval také v dané části zápasu a v 68. minutě bylo pro naše barvy veseleji, pošesté v přípravě se prosadil Jakub Teplý, pětadvacetiletý útočník využil zaváhání Patrika Mraze – 2:3. Na malou chvíli se znojemští fotbalisté dokonce radovali z vyrovnání, Teplý se však provinil faulem. A tak o konečném výsledku 2:4 rozhodl Olaf Nowak po chladnokrevném zakončení. Zatímco pro Sosnowiec se jednalo o generálku na jaro, náš klub je teprve v necelé polovině přípravy.

Fotogalerii k zápasu najdete na našich stránkách na Facebooku.