Po Zbrojovce Brno jsme prohráli také s Táborskem. Znovu rozhodl druhý poločas

Po Zbrojovce Brno jsme prohráli také s Táborskem. Znovu rozhodl druhý poločas Z N O J M O - Rovněž druhý zápas Tipsport ligy skončil pro znojemské fotbalisty jasnou prohrou. V sobotu odpoledne naši borci nestačili na FC MAS Táborsko 1:4, když tři góly opět obdrželi ve druhém poločase. Jediná branka našeho výběru přišla z pokutového kopu, ze kterého se nemýlil Jakub Teplý.

Tipsport liga Líšeň, sobota 12.1.2019
FC Silon Táborsko - 1.SC Znojmo FK  4:1  (1:1)
Branky: 41.Čermák, 71.Pfeifer, 77.Hasil, 84.Klusák – 44.Teplý (pen.)
Rozhodčí: Dubravský – Caletka, Lakomý
FC Silon Táborsko: Němeček – Kodad, Navrátil (C), Hasil, Kučera, Čermák, Traore, Prošek, Musiol, Schramhauser, Šandera
Náhradníci: Toma (C) – Zavadil, NGimbi, Klusák, Vozihnoj, Pfeifer, Březina, Berešík, Kopřiva, Frýdek
1.SC Znojmo FK: Buček – Cheredea, Cihlář, Ordoš, Moravec, Andrejić, Helísek, Lacko, Marciuš (c), Teplý, Dramé
2.poločas: Atanackovič – Krčík, Avdić, Štrombach, Kučera, Mičola, Malár, Mudra, Hlůže, Martínek, Beganović

Druhý sobotní líšeňský zápas měl začít v 13:00, kvůli pozdnímu příjezdu fotbalistů Táborska se však uskutečnilo až o půl hodinu později. Před výkopem se tak mohl rozehřívat Antonín Buček, který se v bráně představil poprvé od konce podzimu. Na lavičce v první půli zůstal Marko Atanackovič, jen mezi diváky se objevil Vlastimil Veselý. Ani v nominaci se tentokrát neobjevil záložník Kevin Kokorovič, jehož trápily menší zdravotní problémy.

Úvodní minuty zápasu byly ve znamení nervozity a nepřesnosti. Více tak zaujaly pády v pokutovém území soupeře, po sražení Marciuše a Teplého rozhodčí penaltu nepískal. První jmenovaný se krátce před polovinou půle snažil o střelu, ta ovšem byla nepřesná. Po půl hodině hry Michal Ordoš parádně vyslal do šance Andrejiče, který byl před vápnem faulovaný. Zajímavá šance však nebyla vyřešena ideálně. O čtyři minuty později zahrozilo Táborsko, Musiol trefil jen boční síť. Nejdůležitější pasáž úvodní půle tak nastala od 41. do 44. minuty. Jihočeši se dostali do vedení zásluhou Adriana Čermáka, který zvládl obejít dva protihráče – 0:1. Brzy však bylo vyrovnáno. Lacko dvě minuty po vyrovnání nevyužil velkou šanci ke skórování. Litovat ale nemusel, Teplý se totiž ocitl na zemi a hlavní rozhodčí tentokrát penaltu již zapískal. Právě znojemský útočník se postavil k penaltě, kterou s přehledem proměnil – 1:1.

Po úvodním poločase hlavní trenér Leoš Kalvoda znovu prostřídal celou jedenáctku, ve které se objevil například Patrik Martínek. Ze strany znojemského výběru pokračovala nepřesnost z první části, tři solidní šance Táborska do 62. minut zůstaly nevyužity. Nevydařenou se tak stala poslední dvacetiminutovka zápasu. Lukáš Pfeiffer prošel středem hřiště a střelou k tyči propálil Atanackoviče – 1:2. Švéd lovil míč ze sítě o chvíli později, když znojemská defenzíva po rohu týmu z jihu Čech nezvládla uhlídat Karla Hasila – 1:3. Šest minut před koncem dal konečnou podobu zápasu David Klusák, ten přibližně z pětadvaceti metrů překvapil znojemského brankáře. Po dvou zápasech Tipsport ligy se tak náš tým nachází na poslední příčce se skóre 3:9.