Pardubická tvrz zůstala neprolomena. Nepomohlo ani vyrovnání Šmehyla

Pardubická tvrz zůstala neprolomena. Nepomohlo ani vyrovnání Šmehyla P A R D U B I C E - Znojemští fotbalisté si připsali čtvrtou porážku z uplynulých pěti zápasů. Během sobotního dopoledne nestačili na FK Pardubice, před televizními obrazovkami prohráli 1:3. Pardubický celek se dostal do vedení v úvodní desetiminutovce, ještě před polovinou první půle vyrovnal Šimon Šmehyl. Po půl hodině hry však z pokutového kopu rozhodl Michal Petráň.

26.k. F:NL (ČTsport), sobota 4.5.2019
FK Pardubice - 1.SC Znojmo FK  3:1  (2:1)
Branky: 9.Toml, 30.Petráň (pen.), 74.Mužík – 20.Šmehyl
ŽK: 39.Šejvl – 45.Conner
Rozhodčí: Cieslar Ondřej - Fišer Miroslav, Mojžíš Jakub
Delegáti: Filípek Patrik, Valeš Zdeněk
FK Pardubice: Letáček – Prosek, Piroch, Šejvl, Toml – Jeřábek (C) – Lee (65.Mužík), Solil, Tischler, A.Fousek (73.Sokol) – Petráň (77.P.Černý)
1.SC Znojmo FK: Buček (C) – Cihlář (59.Kuffour), Cuković, Maksić (33.Beganović), Helísek – Dramé, Conner – Kunca (77.Teplý), Machalík, Mudra – Šmehyl
Počet diváků: 648

Trenérský tým před sobotním televizním zápasem provedl tři změny v základní sestavě. Kvůli trestu za čtyři žluté karty nemohl nastoupit Muamer Avdič, na lavičku také usedli ofenzivní hráči Kuba Teplý a Dženis Beganovič. Do základu se poté dostali Igor Cukovič, Drew Connor a Honza Mudra.

Skóre se měnilo již po devíti minutách. Po rohu Adama Fouska ještě stačil zasáhnout Tonda Buček, z dorážky však poté udeřil Martin Toml - 1:0! Znojemští fotbalisté se po inkasované brance osmělili a více drželi míč na svých kopačkách. Odměnou jim byl gól z dvacáté minuty, kdy Šimon Šmehyl napadal domácího brankáře Jiřího Letáčka, který vytvořil obrovskou chybu, napálil míč do slovenského hráče, jenž poté již neměl problémy dopravit míč do prázdné branky - 1:1! Pardubice si mohli vzít vedení na svoji stranu za čtyři minuty, Michal Petráň však hlavičku zblízka v gól nepřetavil. Stav se tak znovu měnil ve třicáté minutě. Filip Maksič chvíli předtím smolně trefil míč rukou, domácí tak kopali pokutový kop, ze kterého se prosadil Petráň, pardubický kanonýr přesně umístil míč k levé tyči.

Do druhého poločasu vstoupili naši hráči aktivněji, většina akcí však končila buď v náruči Letáčka nebo před vápnem Pardubic. Domácí výběr naopak předváděl rychlejší fotbal a dostával se do šancí. Platným hráčem byl hlavně Petráň, který stál u zrodu důležitých šancí. Své dílo dovršil v čtyřiasedmdesáté minutě, kdy přihrál na Tomáše Solliu. Sollia nejprve trefil tyč, z dorážky úspěšně zakončoval Ladislav Mužík - 3:1. Znojemští hráči se nevzdávali, druhé branky v utkání se však již nedočkali.

Jiří Krejčí, trenér FK Pardubice: „Navážu na trenéra. Viděli jsme Znojmo ve třech zápasech. V poli má kvalitu, podávali opravdu dobré výkony. Věděli jsme, že to nebude jednoduché utkání. Rozehráli jsme ho dobře. Bohužel jsme udělali chybu. V týdnu jsme měli pohovory. Přišlo to na rodnou půdu. Výsledek je 3:1, ale v prvním poločase měl tisíciprocentní šanci Petráň. Na šance jsme zvítězili zaslouženě. Z naší strany to byl výkon.“

František Šturma, trenér 1.SC Znojmo FK: „Přijeli jsme s trošku větším respektem, což mě mrzí. Ač jsme hráče upozorňovali, že jejich standardní situace jsou nebezpečné, tak jsme v osmé minutě, vlastní nedisciplinovaností inkasovali. Nevěšeli jsme hlavy, podařilo se nám vyrovnat. Viděl jsem zlepšení. Jsme hrozně bezzubí směrem k šestnáctce. Od začátku soutěže se potýkáme s tím, že nemáme klasického hrotového útočníka. Hodnotí se mi to špatně. S výkonem nejsem spokojený. Dnes to bylo o jednotlivcích, o záchranu se takhle nehraje.“