Tři body proti třetímu týmu tabulky!!

Tři body proti třetímu týmu tabulky!! Z N O J M O - V pátečním zářijovém podvečeru porazil tým z jihu Moravy hosty ze severu Čech rozdílem třídy, i když hra byla celkově vyrovnaná. Tentokrát jsme proměnili tři šance, navíc nám u té první pomohl soupeř. Podstatné je, že máme tři body a radujeme se z druhé výhry v sezoně!

9.kolo F:NL, pátek 21.9.2018
1.SC Znojmo FK - FK Ústí nad Labem  3:0  (2:0)
Branky: 16.Strada (vla.), 27.Teplý, 81.Hlůže
ŽK: 4.Helísek, 67.Kučera – 36.Brak, 57.D.Procházka
Rozhodčí: Machálek Jan - Boček Valter, Dohnálek Jan
Delegáti: Tasch Zdeněk, Hubička František
1.SC Znojmo FK: Buček – Kučera (80.Hlůže), Avdić, Dramé, Helísek – Cihlář (C), Ordoš (69.Ambrozek), Lacko – Štrombach (46.Krčík), Teplý, Mudra
FK Ústí nad Labem: Lindr – Brak, Pimpara, Leibl, M.Bílek (72.P.Výborný) – D.Richter (46.Krátký), J.Peterka (C), D.Procházka (63.Drame) – Miskovič, Strada, Šup
Počet diváků: 453

Hned ve 3.min. se hosté jako třetí tým tabulky dostali do velké šance a trefili břevno! Branková konstrukce naší branky se otřásla ve formy tyčky v 16.min. po rohu a naštěstí pro nás platilo otřepané fotbalové pravidlo nedáš-dostaneš. V téže minutě nám ke vstřelení branky pomohli hosté, neboť si míč sami dopravili do vlastní sítě - 1:0! Uplynulo pouhých 11 minut a na světelné už svítilo 2:0! Druhou branku už jsme vstřelili sami - Jakub Teplý se dostal k míči a nekompromisně jej umístil pod břevno! Z náskokem dvou branek se nám hrálo lépe, ale hosté se nevzdávali. Moc nechybělo Stradovi, který míč namířil ve 35.minutě jen těsně vedle tyče! Do poločasu už žádná branka nepadla a tak možná pro někoho překvapivě vedl třetí tým od konce nad třetím týmem tabulky!

Zároveň vedení 2:0 v poločase bývá v kopané označováno za nejhorší možný výsledek, neboť celek ve vedení může být uspokojen a ten druhý nemá co ztratit. I proto se hosté hned od začátku vrhli do útoku ve snaze zápas zvrátit. V 63.min. chybělo jen málo, aby se jim podařilo snížit - jenže v naší brance stojí velmi dobrý Antonín Buček, který vytěsnil umístěnou střelu na roh! Ale ani naši hráči nebyli v druhé pětiminutovce bez šance. Naopak! Obrovskou jsme měli v 71.minutě, kdy se nejprve neprosadil přes gólmana Jakub Teplý a pak už téměř Jan Mudra umísťoval prudkou střelou míč do sítě, ale najednou se tam opět zjevil gólman hostů míč v poslední chvíli vykopl! V 79.minutě se opět projevilo umění gólmana Antonína Bučka, který nedolil se radovat hostujícímu týmu! A pak měl šťastnou ruku se střídáním i náš trenér Leoš Kalvoda. Na hřiště poslal Nicolase Hlůžeho, kterého po několika sekundách na hřišti našel naprosto přesným pasem Jakub Teplý a náš mladý útočník zvýšil na 3:0! Za zmínku pak už stojí jen to, že Jakuba Teplého chytla křeč do obou nohou zároveň a musel v nadějném protiútoku přenechat míč soupeři. Nic už to ale nezměnilo na tom, že jsme podruhé v sezoně zvítězili a posunuli se v tabulce výše. Všichni věříme, že nás to před sérií dalších těžkých zápasů proti ambiciózním týmům povzbudí a z naší pozice budeme pro naše příznivce milým bodovým překvapením!

Trenér Leoš Kalvoda, 1.SC Znojmo FK: "Nebyl jsem nervózní, že by se mělo hrát o můj post. Nervózní jsme před každým zápasem, navíc Ústí nad Labem je kvalitní soupeř a musím přiznat, že jsme dnes měli i to štěstí, které se od nás v minulých zápasech odvracelo."

Trenér Aleš Křeček, FK Ústí nad Labem: "Zápas jsme si prohráli v prvním poločase nepochopitelným výkonem. Takhle se o body nebojuje a nehraje. S takovým výkonem nemáme nikde venku šanci uspět. Druhý poločas byl o něčem jiném, kdybychom takhle hráli prvním poločase, tak jsme tady neprohráli. Urazili jsme fotbalového Boha, a pokud nebudeme pracovat, tak všechny týmy nás budou trestat. Ke všemu si dáme vlastní gól, který hráči samozřejmě nevyčítám, ale to je vyústění našeho přístupu, který jsme v prvním poločase měli a výkonu, který jsme předvedli. První poločas rozhodl o výsledku zápasu. Gratuluji domácím, ti bojovali, pracovali, hlavně v prvním poločase. Skutečnost, že soupeře jsme celý druhý poločas přehrávali, to už nevrátíte."

• Sestřih zápasu 1.SC Znojmo FK - FK Ústí n.L. 3:0 | přehrát