Deštivé loučení se Šatovem a těsná prohra s Baníkem

Š a t o v - Poslední domácí zápas juniorky v Šatově neměl příliš příjemné kulisy. Celé utkání propršelo a pod pečlivým dohledem bouřky. Nicméně fotbal se hrál zajímavý a i s jednou kuriozitou. V průběhu druhé půle se totiž zranil brankář Doleček a jelikož už nebylo možné další střídání, zápas dochytal hráč z pole Hrazdílek. I přes tento fakt se povedlo ještě utkání Znojmu zdramatizovat, leč na bod to nakonec nestačilo.

 
 
39. (Šatov), úterý 27.5.2014
1.SC Znojmo FK - FC Baník Ostrava  2:3  (0:1)
Branky: 47. a 85. Kirschner (pen) – 14. Půda, 52. Stronati, 58. P. Kundrátek.
ŽK: Matěj
Rozhodčí: Petr Mikel - Petr Vysloužil, Hrůza
1.SC Znojmo FK: Doleček – Honz, Jurić, Pokorný, Dobrovolný (67. Fukal) – Hrazdílek (C), Slavík (46. Kolařík) – Janák (46. Vala), Landšperský (67. Morong), Jarić (61. Kaplan) – Kirschner.
FC Baník Ostrava: Macej – Honiš (46. Matěj), Mensah (60. L. Kundrátek), Foltýn (46. Malchárek), Behan (74. Pyclík), Šašinka, Půda (C), Celba, P. Kundrátek (80. Hrdlička), Zawada, Stronati.
Počet diváků: 110

Komentář k zápasu

Černá mračna na obloze nevěstila před zápasem nic dobrého. A výhrůžka vytrvalého deště se také naplnila od první minuty zápasu doprovázena bouřkou a blesky. Hráči se však z nepříznivým počasím poprali statečně. Od začátku utkání měl více ze hry papírový favorit z Ostravy. Nicméně poziční převaha proti mladé sestavě Znojma, kterému chyběla řada opor, k žádnému tlaku nevedla. Šancí bylo jako šafránu. Hned tu první ale dokázal Kamil Půda přetavit v úvodní branku. Ve 14. minutě se trefil zpoza vápna přesně k tyči a poslal z rychlého protiútoku Baník do vedení.

Znojmo se ale i nadále soustředilo na pečlivou obranu, vždyť i úvodní gól musel padnout až z rychlého protiútoku, když nebyla obrana Jihomoravanů zformována. V útočné fázi se ale Znojemským nedařila kombinace podle představ, byť pár zajímavých útočných myšlenek se našlo. Brankář Macej ale zůstal bez práce. Naopak brankář Doleček musel vytáhnou dobrý zákrok proti velké šanci Šašinky z 34. minuty.

Druhá půle začala pro domácí nad očekávání. Již ve 47. minutě totiž dokázal centr do ostravského vápna zužitkovat ve vyrovnávací gól hlavou Petr Kirschner. Vyrovnaný stav ale netrval dlouho. V 51. minutě sice ještě smolař utkání Šašinka orazítkoval pouze tyč, o chvíli později už ale Patrizio Stronati poslal hlavou míč do sítě, když si naběhl na centr na zadní tyč. Příjemnou pojistku na těsné vedení pak zařídil střelou z otočky Patrik Kundrátek. A to později ještě Baník z jedné z šancí orazítkoval břevno.

Zdálo se, že je vše rozhodnuto. V 73. minutě se navíc po střetu se spoluhráčem Pokorným zranil Doleček a Znojmo muselo dohrávat v deseti hráčích. V tu dobu již totiž měli domácí vyčerpány všechny možnosti ke střídání a zbytek utkání tak musel dochytat hráč z pole Lukáš Hrazdílek. I za této konstelace se ale Jihomoravanům povedlo utkání zdramatizovat. V 85. minutě měli k dispozici pokutový kop a Petr Kirschner potvrdil roli nejlepšího střelce týmů. Vyrovnat už se le domácím nepovedlo.

Ohlasy trenérů

Tibor Duda (Znojmo) - Proti Ostravě jsme nastoupili ve velmi omlazené sestavě, nic jiného nám nezbývalo. Jsem za to ale i rád, protože si kluci odzkoušeli jaký je rozdíl mezi dorosteneckým fotbalem a Juniorskou ligou. Ostudu jsme neudělali. Škoda zranění Dolíka (brankář Jiří Doleček pozn. red.). Už jsme měli bohužel vyčerpány všechny střídání, tak jsem to museli řešit Hrazdílkem. Sice jsme prohráli, ale kluci udělali vše, co bylo v jejich silách.

Radomír Korytář (Ostrava) - Myslím, že po celé utkání jsme byli lepším týmem. Lépe jsme kombinovali a byli nebezpečnější. Znojmo předvedlo hodně běhavý výkon a bylo důstojným soupeřem. Po celou hru jsme měli ale utkání pod kontrolou a šli jsme důrazně za výhrou.

 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2018 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin