Tři body zůstaly ve Znojmě! Branka Milana Moravce rozhodla o výhře nad Zlínem B

Tři body zůstaly ve Znojmě! Branka Milana Moravce rozhodla o výhře nad Zlínem B Z N O J M O – Poslední podzimní kolo jsme odehráli na domácím trávníku proti rezervě Zlínu. Důležité tři body zůstaly po brankách Lucase De Carvalho Serry a Milana Moravce doma. Díky nim se tak držíme před zimní přípravou nad sestupovými pozicemi.

16.k. Fortuna MSFL, sobota 16.11.2019
1.SC Znojmo FK - FC Zlín B  2:1  (1:1)
Branky: 39.Serra, 80.Moravec – 28.Pejša
ŽK: 28.Avdić, 63.Moravec – 12.Mlýnek, 67.Janetzký
Rozhodčí: Bebenek Petr - Macrineanu Jiří, Černoevič Alexandr
Delegát: Delegát: Hulcký Zdeněk
1.SC Znojmo FK: Koukal – Yanata, Avdić (C), Moravec, Okleštěk (88.Kolařík), St Hillaire (93.Kaššai), Malár, Garčic, Demjan (61.Pohanka), De Carvalho Serra (90.Martinek), Pacula
FC Zlín B: Šiška – Červenka, Košák (86.Tkadlec), Hnaníček (C), Mlýnek V. (71.Šiška P.), Janetzký, Mlýnek M., Pafka (57.Štěpánek), Giorgadze, Kolář, Pejša (80.Váňa)
Počet diváků: 312

První velká šance v prvním poločase přišla po čtrnácti minutách, když se Zlínu podařilo odcentrovat z pravé strany na volného Červenku, který svou hlavičkou mířil do branky. Blýsknout se musel náš gólman Jirka Koukal, když dobrým zákrokem zabránil brance. O 4 minuty později mohl Zlín vstřelit branku znovu, když se po nedorozumění Avdiče a Koukala dostal balon až za brankáře, odkud se snažili ostatní obránci míč odkopnout, jenže k míči se dostal jeden z útočníků Zlína a lehkou dorážkou trefil tyčku! Pak se nám naštěstí míč podařilo dostat do bezpečí. Osudovou minutou pro nás byla 28. minuta, když se Janetzký dobře uvolnil na levé straně a míč se mu podařilo dostat na kopačky volného Josefa Hnaníčka, kterému se napodruhé podařilo prostřelit naši obranu a bohužel také gólmana Jiřího Koukala, kde hned za ním dorážel Petr Pejša 0:1. Náš celek byl i nadále pod tlakem a bránil se dalším několika příležitostem. Ovšem v 38. minutě si Tomáš Okleštěk všiml nabíhajícího si Michala Garčice a posunul mu míč. Ten ho okamžitě odcentroval do vápna, kde byl nachystaný na zadní tyči náš Brazilec Lucas De Carvalho Serra, jenž uklízel míč do branky Šišky – 1:1! Naše mužstvo se po brance oklepalo a do závěru poločasu hosty tlačilo.

Druhá polovina ale začala v podobné režii jako ta první. A tedy byla na hřišti vidět mírná převaha hostů. Naši hráči měli ojedinělé výpady a šance, ale ne žádnou takovou, která by znamenala pro Zlín hrozbu. Avšak posledních 15 minut bylo vidět na našem celku chuť vyhrát. V 78. minutě se po rohu zahraném Oklešťkem dostal k míči náš stoper Muamer Avdič, jenž hlavičkoval bohužel pouze do brankové konstrukce. Tuto smolnou šanci se podařilo napravit o 2 minuty později Milanu Moravcovi, který se rozhodl pro střelu ze zhruba 30 metrů a svou překvapivou ranou rozvlnil síť Šišky podruhé – 2:1! Závěr utkání byl vyhrocený a bojovný. I tak se ale nám podařilo výsledek udržet a získat tak 3 body do tabulky MSFL.