Senzační start sezony - výhra rozdílem třídy na půdě Baníku Ostrava B!

Senzační start sezony - výhra rozdílem třídy na půdě Baníku Ostrava B! Do Markvartovic se asi nejelo s tím, že by se našemu týmu podařilo rozdrtit soupeře rozdílem tří branek. To se ale povedlo a odjíždíme s prvními třemi body proti rezervě Baníku.

1.k. Fortuna MSFL, neděle 9.8.2020
FC Baník Ostrava B - 1.SC Znojmo FK  0:3  (0:1)
Branky: 42.Moravec, 52.Okleštěk, 77.Pohanka
ŽK: 61.Hasala, 85.Kostka, 93.Martiník - 74.Garčic, 79.Krakovčík
Rozhodčí: Richtár Jaromír - Macrineanu Jiří, Dudek Matěj
Delegát: Vítek Jakub
FC Baník Ostrava B: Kovařík – Zálesák, Tamajka, Hasala, Velner (80.Fulnek), De Azevedo (57.Martiník), Jaroň (57.Urban), Lokša (C), Zajíček (46.Barkov), Kostka, Mooc
1.SC Znojmo FK: Koukal – Zedníček (66.Pacula), Vocílka, Krakovčík, Prokeš, Malár, Moravec (C) (87.St.Hillaire), Okleštěk, Stefano, Poláček (32.Garčic), Řehola (61.Pohanka)
Počet diváků: 243

Úvodního výkopu se ujalo naše mužstvo. Hra byla vyrovnaná, chvíli byli na míči domácí, pak zase my. První větší šancí byla Prokešova střela z dálky, kterou gólman Kovařík vyrážel nad břevno na roh. Domácí Baník měl pak příležitost se dostat do vedení, když míč proskákal malým vápnem, avšak ho nikdo z domácích neumístil do sítě. Z první branky se radovali až naši hráči, když po roztáhnutí hry Oklešťkem na Moravce se dostal druhý jmenovaný s míčem až k hranici velkého vápna, odkud umístěnou střelou vsítil branku – 0:1! Jelikož branka padla v závěru prvního poločasu, neměli ostravští hráči moc času s výsledkem něco udělat, a tak se odcházelo do kabin s jednogólovým náskokem našich borců.

Do druhého poločasu jsme nedělali žádné změny v sestavě a nastoupili v té samé jako na konci druhé půle. Netrvalo dlouho a po pěkné kombinaci Milana Moravce a Tomáše Oklešťka se dostal Tomáš až před gólmana Kovaříka, kterému nedal svou tvrdou střelou pod břevno šanci – 0:2! V 62. minutě se Michalovi Garčicovi povedl únik po levé straně, kdy si obešel dva obránce a třetím byl faulovaný ještě před velkým vápnem. Míč si postavil Milan Moravec a jeho pokusu nechybělo moc, aby zvýšil vedení již na 0:3. Asi o 10 minut později měl velkou příležitost také František Malár, když zkusil přelobovat brankáře domácích. Jeho nadějný pokus ale zastavila tyč. Třetí branky se ale přeci jen všichni Znojmáci a jejich fanoušci dočkali! A opět tomu předcházela povedená kombinace, kterou do poloprázdné branky zakončil Radim Pohanka. Baník Ostrava B už nedokázal během pár zbývajících minut zápas srovnat ani zdramatizovat a naše áčko tak odjíždí z Markvartovic se všemi body!

Milan Volf, trenér 1.SC Znojmo FK: "Soustředili jsme se na svůj výkon. Je těžké vyzdvihovat jednotlivé hráče. Všichni tam nechali všechnu svou sílu. Musím dneska pochválit všechny kluky. Jsem také rád za podporu fanoušků, co přijeli."