S domácím týmem na turnaji v Maďarsku těsná prohra

S domácím týmem na turnaji v Maďarsku těsná prohra Jen těsnou prohru zaznamenali naši hráči v prvním přípravném duelu před sezonou na turnaji v Maďarsku. S domácím prvoligovým týmem Szombathelyi Haladas FC (skončil na 8.místě) jsme prohráli 2:3 a v dalším zápase budeme hrát o třetí místo.

Turnaj Pohár Királyi, sobota 2.7.2011
Szombathelyi Haladas FC - 1.SC Znojmo FK  3:2  (1:0)
Branky: Vašíček 2
1.SC Znojmo FK: Doleček (roč.92, z dorostu) – Sukup, Yonov, Avdič (93, Bos.Her.), Švarc – Lukáš, Hnaniček, Jakub (92, z dorostu), Krajičič – Vašiček, Cana (87, Bos.Her.)

(hráno 2x30 min.)

Do Maďarska odjelo 23 hráčů + 2 gólmani a tak bylo od začátku jasné, že v každém utkání nastoupí úplně jiná jedenáctka.Utkání se hrála na 2x30 min. V prvním utkání jsme se střetli s domácím týmem. Zpočátku byla na našem týmu vidět nesehranost a vázla tak kombinace. Domácí do utkání vstoupili velmi aktivně, napadali naši rozehrávku a donutili nás k chybám, z nichž jednu hned v úvodu proměnili. Od 15 min prvního poločasu jsme se ale dostávali stále více do hry a od této min. jsme byli i lepším celkem. Hned na počátku 2.poločasu se uvolnil Krajičič nacentroval a Vašíček nedal domácímu gólmanovi šanci. Pokračovali jsme v dobré hře a byli odměněni druhým gólem. Naši hráči čistě odebrali soupeři balon a rychlý protiútok proměnil opět Vašíček. Velmi dobré utkání tak dostalo další náboj, neboť domácí povzbuzováni fanoušky, kterých dorazilo do tréninkového centra Haladase opravdu hodně a zcela zaplnili menší tribunu i přilehlé prostory, rozhodně nechtěli finále přenechat našim hráčům. My jsme se možná moc začali soustředit na udržení výlsedku a tlak domácích narůstal. V posledních deseti minutách kopali několik standartek a jednu z nich využili ke srovnání na 2:2. Centrovaný míč těsně před Dolečkem domácí hráč tečoval a našemu gólmanovi tak propadl míč pod rukama do sítě. Když už se zdálo, že o finalistovi rozhodnou pokutové kopy, upadl bez jakéhokoliv kontaktu domácí útočník v naší jedenáctce a rozhodčí ukázal, že je větším fanouškem domácích než naším. Přes protesty nařídil penaltu a tu domácí proměnili. I přes tento konec se jednalo o velmi kvalitní přípravný zápas. V zápase se ukázali noví hráči. Z nich Avdič a Cana zahráli velmi dobře. Největší šanci zůstat ve Znojmě má asi Avdič, protože může nastupovat ještě za nově vznikající "19" a zde by mohl být výraznou posilou. Dobře zahrál i býv. dorostenec Jakub. Spolehlivě zachytal Doleček, který bude pravděpodobně krýt v lize záda Vlastovi Hrubému.