Rezerva Olomouce byla nad naše síly. Gólové trápení pokračovalo

Rezerva Olomouce byla nad naše síly. Gólové trápení pokračovalo Z N O J M O - Tři zápasy v MSFL, tři zápasy bez vstřelené branky. Znojemští fotbalisté prohráli také další zápas letošní sezóny, proti Olomouc „B“ padli 0:2. O vývoji střetnutí rozhodla chyba na začátku, kdy se Filip Jícha dopustil špatné rozehrávky, po které se olomouckým vydařil kvalitní protiútok. O první body se náš tým pokusí na hřišti Rosic.

3.k. Fortuna MSFL, sobota 17.8.2019
1.SC Znojmo FK - SK Sigma Olomouc B  0:2  (0:1)
Branky: 9.Zlatohlávek, 51.Chytil
ŽK: 28.Cheredea, 52.Doublette, 71. Yanata, 88.Avdić – 72.Grygar
Rozhodčí: Drozdy Luboš - Marek Daniel, Zaoral Vít
Delegát: Piňos Karel
1.SC Znojmo FK: Jícha – Malár, Avdič (K), Cheredea – Garčic, Kolařík (46.Krula), Moravec (74.Nino), Okleštěk, Yanata – Doublette, Obdržálek
SK Sigma Olomouc B: Trefil – Diblík, Neuer, Langer (74.David), Vybíral, Grygar (88.Malacka), Chytil (K), Galus, Zima, Zlatohlávek (82.Šidlík), Grečmal (68.Voleský)
Počet diváků: 378

Sobotní zápas přichystal pro znojemské fanoušky překvapení. V základní sestavě se objevila nová posila z 1. FC Slovácka Adam Obdržálek. Po nevydařené středě se do branky vrátil Filip Jícha, na lavičce chyběl vykartovaný Patrik Martínek nebo Oleh Kvych.

Od úvodní minuty se tým z Hané prezentoval kvalitnějším výkonem. Na začátku musel dvakrát zasahovat Filip Jícha, ten se však v deváté minutě dopustil nepřesné rozehrávky, po které Štěpán Langer vybídl Tomáše Zlatohlávka. Mladík z Olomouce se krásnou střelou trefil pod horní tyč, čímž hostům zajistil klid na kopačkách - 0:1. Ofenzívní výpady hostů přibývaly, znojemské obraně především zatápěl Langer. Do velké šance se rovněž prodral Mojmír Chytil, nedokázal však hlavou trefit míč. V pětatřicáté minutě se naši fotbalisté dostali k největší šanci zápasu. Kenny Doublette do vápna vyslal Tomáše Oklešťka, zkušený fotbalista dlouho čekal na střelu. Následný tlak gól nepřinesl.

Druhá půle začala střídáním na znojemské straně, útočnou hru šel oživit Filip Krula. Také on však v jednapadesáté minutě sledoval druhou branku Olomouce, po další asistenci Langera se prosadil kapitán týmu Mojmír Chytil - 0:2. Mladí fotbalisté z Hané si nadále vypracovávali slibné příležitosti, největší měl znovu Chytil, který však hlavičkou minul nad bránu. Stav zápasu se již nezměnil, hosté zaslouženě vyhráli.

Milan Volf, trenér 1.SC Znojmo FK: "Juniorka byla dnes opravdu juniorka oproti generálce. Nastoupili za ni mladí hráči. Upozorňovali jsme, že to bude ještě těžší zápas než v přípravě, což se ukázalo. Byli běhaví, všichni chtěli hrát, všichni chtěli míč na rozdíl od nás. Byli jsme bázliví. Možná na nás zanechal stopy i středeční pohárový zápas, který se hrál 120 minut. Propadli jsme téměř ve všech směrech. Vše ovlivnila i první rychlá branka."

Augustín Chromý, trenér SK Sigma Olomouc B: "Líbil se mi vstup do utkání, kdy jsme po pěkné akci Zlatohlávka skórovali. Pak jsme měli další příležitosti. Hráče jsem v poločase musel trochu dostat na zem, protože jsem předpokládal, že domácí vstupem do druhého poločasu na nás vletí, a bude to těžké. Mladí hráči jsou nahoře, a kdybychom dostali gól, tak by se situace určitě změnila. Nabádal jsem je k větší aktivitě, což se povedlo. Druhý poločas jsme nepolevili, rozhodli jsme na 2:0. Mojmír Chytil měl na 3:0 prázdnou branku. Je škoda, že jsme nezvýšili. Určitě jsem spokojený, protože body venku v MSFL jsou důležité."