Přesilovku jsme nevyužili a naopak dvě branky dostali. Z Uničova odjíždíme bez bodu!

Přesilovku jsme nevyužili a naopak dvě branky dostali. Z Uničova odjíždíme bez bodu! U N I Č O V – Nedělní dopoledne pro naše mužstvo nedopadlo dobře. Z Uničova jedeme s prázdnou. Jedinou vyrovnávací branku Znojma dával Milan Moravec. Znojmo je tak po odehraném kole na 14. místě.

11.k. Fortuna MSFL, neděle 13.10.2019
SK Uničov - 1.SC Znojmo FK  3:1  (1:0)
Branky:12.Komenda, 73.Bala, 83.Ambrozek (pen.) – 51.Moravec
ŽK:33.Bača, 48.Ambrozek, 62.Strnad, 71.Krč, 86.Krayzel – 54.Martinek, 77.St Hillaire, 82.Jícha, 90.Yanata
ČK:70.Strnad (UNI) (po druhé žluté kartě)
Rozhodčí: Zaoral Vít - Mikyska Jan, Silný Zdeněk
Delegát: Briksa Václav
SK Uničov: Uvízl – Seibert, Bala, Krayzel, Purzitidis – Ambrozek, Bača, Vichta – Strnad, Komenda (C), Krč Náhradníci: Kalina – Svoboda, Hapal, Vasiljev
1.SC Znojmo FK: Jícha – Yanata, Avdič (C), Moravec, Kolařík, St Hillaire, Malár, Garčic, Demjan, Martínek, Pacula Náhradníci: Koukal – Pohanka, De Carvalho Serra, Kaššai, Kohoutek
Počet diváků: 225

Do zápasu nenastoupil od minule Lucas De Carvalho Serra ani Oleksiy Cheredea. Místo nich dostali příležitost Štěpán Kolařík a Patrik Martinek. Na střídačce našeho týmu se poprvé objevil mladý Stanislav Kohoutek.

Do první půle lépe vstoupili domácí, když se Komendovi ve 12. minutě podařilo dostat přes dva obránce a Filipa Jíchu už pouze loboval – 1:0. Asi o deset minut později se náš stoper Muamer Avdić ocitl před velkým vápnem Uničova, odkud vyslal střelu, která orazítkovala pravou tyč Uvízla. Domácí se mohli dostat do dvoubrankového vedení, když na Jíchu utíkal Vichta. Ve finále se ale namísto střely rozhodl pro přihrávku na dobíhajícího spoluhráče, který dostal přihrávku do příliš velkého úhlu, odkud už nedokázal pořádně zakončit. První polovina zápasu patřila spíše Uničovu, avšak víc branek než Komendovu diváci za prvních 45 minut neviděli.

Začátek poločasu druhého patřil naopak našemu celku, když po chybě domácího gólmana se k míči dostal Milan Moravec a zaznamenal svou první branku za Znojmo v letošním ročníku MSFL – 1:1! Naše hra se zlepšila, hráči byli po brance aktivnější a vypracovali si hned několik dalších příležitostí, ale žádná za zády gólmana Uvízla neskončila. V sedmdesáté minutě si prohlédl druhou žlutou kartu a tedy červenou Strnad. Pro domácí to tak znamenalo, že zápas budou dohrávat v deseti, což pro nás mělo být výhodou. Jenže v 73. minutě se po centru z pravé strany vyšvihl Roman Bala a hlavičkou nedal Jíchovi žádnou šanci – 2:1. Netrvalo dlouho a o deset minut později se po faulu v našem vápně skácel jeden z domácích a rozhodčí měl jasno – penalta. Tu proměnil tvrdou střelou k levé tyči Ambrozek – 3:1. V závěru jsme mohli skóre minimálně zmírnit, ale na střílený centr nedoskočil ani Róbert Demjan a ani Robert Kaššai. Dnes to bohužel nevyšlo a do tabulky si nepřipíšeme ani bod.

Dušan Žmolík, trenér SK Uničov: "Z naší strany to nebyl takový fotbal, který umíme hrát. Byl to bojovný zápas. Znojmo pro nás bylo těžkým soupeřem, trápilo nás. Nám měl pomoct první gól, ale hosté dobře bránili a po hrubce v obraně jsme dostali laciný gól. Pak přišla červená karta. Myslel jsem si, že už branku nedáme, ale po gólu na 2:1 a pojistkou na 3:1 jsme si podle mě zasloužili vyhrát, protože jsme nepolevili a nepřestali hrát aktivně. Zápas hodnotím pozitivně."

Milan Volf, trenér 1.SC Znojmo FK: "Dokázali jsme srovnat, domácí šli do deseti a místo toho, aby jsme to utkání dovedli do remízového konce, ačkoli nás má být převaha, tak si nepokryjeme hráče ve vápně a inkasujeme z toho branku. To si myslím, že byl klíčový moment. Možná si hráči mysleli, že v početní převaze to půjde snáz, ale zkrátka tam byl neobsazený hráč, který skóroval hezky hlavou."