Premiéra Šturmovi nevyšla. Znojemský tým nestačil na prvoligovou Sereď

Premiéra Šturmovi nevyšla. Znojemský tým nestačil na prvoligovou Sereď (foto: Štefan Hubinák) Úvodní zápas na lavičce Znojma skončil pro Františka Šturmu porážkou. V sobotu odpoledne naši fotbalisté nedokázali vstřelit ani branku na hřišti pátého výběru nejvyšší slovenské soutěže ŠKF iClinic Sereď, kde prohráli 0:1.

příprava (Sereď), sobota 9.2.2019
ŠKF iClinic Sereď (Slovensko, 1.liga) - 1.SC Znojmo FK  1:0  (0:0)
Branky: 56. Gatarić z pen.
ŽK: 3:5
ŠKF iClinic Sereď (Slovensko, 1.liga): Nwolokor (60.Penksa) – Mečiar (61. Hučko), Menich (46.Djiby Ba), Michalík (61.Menich), Sus – Pankarićan (79.Špehar), Baéz (82.Lukáčik) – Gatarič (66.Ulrich), Špehar (46.Bankole), Morong (82.Iván) – Kuzma (79.Bilas)
1.SC Znojmo FK: Buček – Helísek, Čukovič, Cheredea, Cihlář – Lacko, Dramé – Mudra, Beganovič, Van Dave – Kunca
Na lavičce se objevili: Atanackovič - Avdič, Kokorovič, Šmehyl, Marciuš, Teplý

Do své premiérové sestavy ve Znojmě zařadil František Šturma hned dva hráče na zkoušku. Konkrétně se jednalo o útočníka Dominika Kuncu, druhým byl útočně laděný fotbalista Van-Dave Harmon. Na lavičce se poté ještě objevil Šimon Šmehyl. O všech hráčích budeme podrobně informovat v samostatném článku.

Šturma v základní sestavě spoléhal na řadu zkušených fotbalistů, včetně brankáře Antonína Bučka a Tomáše Cihláře. Také jejich zásluhou znojemští fotbalisté v úvodním poločase neinkasovali. Jelikož ve vyrovnané půli nevyšla ani jedna ze čtyř střel, šlo se do kabin bez branek.

Druhý poločas začal lépe pro domácí fotbalisty, pro které se jednalo o generálku na nejvyšší soutěž. Pátý nejlepší tým slovenské ligy udeřil v šestapadesáté minutě, kdy se z nařízeného pokutového kopu prosadil Nikola Gatarič. Znojemským hráčům se během druhé půle podařilo vyslat čtyři střely na bránu, ani jedna však nemířila mezi tři tyče. V ostře hraném duelu tak více zaujaly čtyři žluté karty na straně Znojma.