Mnoho karet - jediný gól - vítězství hostů

Mnoho karet - jediný gól - vítězství hostů Z N O J M O - Jihomoravské derby, které vidělo téměř 14 stovek diváků, přineslo celkem 12 karet (z toho jednu červenou) ale pouhou jednu branku, která rozhodla o tom, že si hosté v červených dresech odvezli ze Znojma všechny tři body.

11.kolo F:NL, pátek 5.10.2018
1.SC Znojmo FK - FC Zbrojovka Brno  0:1  (0:1)
Branka: 17.Bariš
ŽK: 37.Kučera, 57.Mudra, 58.Cihlář, 76.Buček, 88.Ambrozek – 10.Štepanovský, 43.Bariš, 71.Vraštil, 76.Melichárek, 76.Růsek, 79.Magera
ČK: 75.Štrombach (ZNO)
Rozhodčí: Váňa Jan - Koval Zdeněk, Kubec Václav
Delegáti: Chytil Ivo, Andrejs Václav
1.SC Znojmo FK: Buček – Helísek, Dramé, Avdić, Cihlář (C) – Štrombach, Kučera (78.Krčík), Lacko, Mudra – Ordoš (62.Ambrozek) – Teplý
FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Vraštil, Pavlík, Kryštůfek, Eismann – Štepanovský (85.Kříž), Bariš, Růsek (87. Ashiru), Sedlák, Bartolomeu (81.Lutonský) – Magera (C)
Počet diváků: 1385

Prvních pět minut patřilo našemu celku, ale brzy otěže zápasu převzali hosté, až vše vyúsilo v první (a jak se nakonec ukázalo jedinou) branku zápasu. Bariš se dostal ve vápně k odraženému balonu a trefil přesně - 0:1. Hned další minuty pak přinesly dvě velké šance našemu bývalému hráči Honzovi Růskovi - nejprve netrefil branku, pak si vylámal zuby na gólmanovi Tondovi Bučkovi. Za první poločas byly vidět celkem 4 žluté karty a ještě v tu chvíli nic nenapovídalo, že bude v tomto směru 200%-ní navýšení ve druhé půli.

I ta začala šancí hostů. Nejlepší střelec soutěže Magera nastřelil tyčku ve 48.minutě! Do snad první velké šance jsme se v 51.minutě dostali i my exbrněnským Jakubem Kučerou, ale ten příležitostí pohrdl a odkrytou branku netrefil. Pak už se na hřišti především žlutilo a jednou i červenelo. Žel vyloučeným byl na naší straně David Štrombach. Hosté pak dali druhou branku, ale nebyla pro ofsajd uznána. V nastavení se pak ještě objevili dva samotní hráči hostů před naším brankářem, ale nepochopitelně minuli prázdnou branku. Na jejich těsné výhře to už nic nezměnilo.

Trenér 1.SC Znojmo FK Leoš Kalvoda: "Utkání se mi hodnotí špatně. Musím uznat, že Zbrojovka vyhrála zaslouženě, protože nás přehrála. Dneska jsme na ni neměli. Po přestávce se naše hra sice zlepšila, ale chtěli jsme získat aspoň bod, a to se nám nepodařilo."

Trenér FC Zbrojovka Brno Pavel Šustr: "Hráči po celou dobu plnili pokyny, které jsme si dali. Zápas odpracovali, byli odvážní. Předváděli jsme celkem slušný fotbal a díky tomu jsme vyhráli. V zápase jsou emoce, protože za Znojmo hrají hráči, kteří předtím byli u nás. Navzájem se chtějí ukázat. Byl to jasně daný faul na červenou kartu."